support
اینستاگرم واتس‌اپ تلگرام آپارات
گیتار آکوستیک بهتر است یا کلاسیک؟

گیتار آکوستیک بهتر است یا کلاسیک؟

۵/۵ - (۱ امتیاز)

در میان نوازندگان امروزی، ساز گیتار یکی از پر طرفدار ترین ساز ها محسوب می شود. این ساز با توجه به نیاز و موسیقی مورد نظر شما در انواع مختلفی ارائه می شود. دو نمونه از آن ها که بسیار مشهور هستند، گیتار آکوستیک و کلاسیک می باشند. اگر شما نیز جزو افرادی هستید که در انتخاب گیتار مورد علاقه خود مشکل دارید و نمی دانید که گیتار آکوستیک بهتر است یا کلاسیک، لازم است ادامه مطلب را دنبال کنید تا انتخاب برایتان ساده تر گردد.

گیتار آکوستیک چیست؟

جهت بررسی سوال گیتار آکوستیک بهتر است یا کلاسیک، لازم است ابتدا با گیتار آکوستیک و نحوه عملکرد آن به خوبی آشنا شوید. این گیتار در حقیقت دارای یک قسمت تو خالی در بدنه آن است که شامل تعدادی سیم های ارتعاشی است و صدای تولید شده به وسیله آن ها و ارتعاشات هوا به وجود خواهد آمد. همچنین لازم به ذکر است که گیتار های آکوستیک نمونه های مدرنی برای موسیقی های جدید تر به حساب می آیند.

اگر برایتان سوال پیش آمده است که گیتار آکوستیک بهتر است یا کلاسیک، لازم است بدانید که گیتار آکوستیک اغلب دارای ۶ سیم است، اما در نمونه های جدید شما می توانید شاهد ۱۲ سیم باشید که دو به دو صدایی یکسان را ایجاد کرده و هدف از تکرار آن سیم ها، تقویت صدای گیتار است. جنس سیم های ذکر شده فلزی است و بر خلاف نمونه های کلاسیک از نایلون ساخته نشده اند.

معرفی انواع گیتار آکوستیک

Yamaha-F310-TBS

این گیتار آکوستیک با استفاده از چوب صنوبر که بسیار سبک می باشد، ساخته شده است تا نواختن آن را برایتان ساده تر سازد. همچنین در ساختار آن از چوب مرانتی نیز استفاده شده است که علاوه بر دوام بالا، کیفیت و صدای بی نظیری را نیز برای شما به ارمغان خواهد آورد. صفحه انگشت گذاری که از جنس رزوود ساخته شده است، به علاوه دسته ای که از جنس ناتو می باشد، گیتاری خوش نوا را به شما ارائه کرده است.

Yamaha-F370

در ادامه بررسی سوال گیتار آکوستیک بهتر است یا کلاسیک، لازم است با Yamaha-F370 نیز آشنا شوید. با توجه به این که این ساز با استفاده از چوب های ناتو و رزوود ساخته شده است، می توان با جرات گفت که این گیتار یاماها جزو بهترین ها است. همچنین دارای ۶ سیم بوده و درست مانند نمونه های کلاسیک کوک خواهد شد تا صدایی بی نظیر را به شما ارائه کند.

گیتار کلاسیک چیست؟

برای پاسخ به سوال گیتار آکوستیک بهتر است یا کلاسیک، لازم است بدانید که گیتار های کلاسیک اغلب صدایی گرم دارند که این صدا حاصل سیم های ساخته شده از نایلون است. از آن جایی که اغلب گیتار ها دارای سیم های فولادی هستند، در نتیجه صدای متفاوت تری را ایجاد می کنند. همچنین لازم است به بدنه تو خالی آن نیز توجه کنیم که دلیل اصلی صدای گرم و غنی آن می باشد. نمونه های کلاسیک سنتی تر از انواع آکوستیک بوده و برای ساختن موسیقی های کلاسیک بی نظیر می باشند.

معرفی انواع گیتار کلاسیک

  • پالادو مدل CG80 Cut 4/4

پالادو مدل CG80 Cut 4/4

در ادامه بررسی سوال گیتار آکوستیک بهتر است یا کلاسیک، لازم است با گیتار پالادو مدل CG80 Cut 4/4 آشنا شوید. از آن جایی که صفحه انگشت گذاری این گیتار از چوب صنوبر، بریج از رزوود، پشت، دسته و کناره های آن‌ نیز از چوب ماهون ساخته شده اند، می توانید شاهد کیفیت بالا و بی نظیر این گیتار کلاسیک باشید.

با توجه به دوام و کیفیت بالای آن، با اطمینان می توان ذکر کرد که صدایی بی نظیر داشته و نواختن آن‌ نیز بسیار آسان است. ویژگی دیگری که باید ذکر کنیم، قیمت مقرون به صرفه آن است. تمام ویژگی های بالا، با قیمتی بی نظیر به شما ارائه خواهند شد. از آن‌جایی که اندازه آن ۴/۴ می باشد، برای بزرگسالانی که قصد دارند نت های پیچیده بنوازند، مناسب است.

  • یاماها مدل ۲۰۲۱-Yamaha-C70

یاماها مدل ۲۰۲۱-Yamaha-C70

گیتار های سری c کمپانی یاماها از قیمت بی نظیری برخوردار می باشند. اغلب از چوب های کاج و رزوود ساخته شده اند، در نتیجه دارای صدای گرم و نوایی عالی می باشند. اندازه آن ها برای بزرگسالان تازه کار عالی خواهد بود، اما اگر قصد حرفه ای شدن در این راه را دارید، ممکن است از صدای پایین آن شکایت داشته باشید.

تفاوت های اصلی گیتار آکوستیک و کلاسیک

پس از بررسی دقیق گیتار کلاسیک و آکوستیک، حال نوبت به بررسی سوال گیتار آکوستیک بهتر است یا کلاسیک، می رسد. در حقیقت هیچ یک برتر از مدل دیگر نمی باشد گیتار آکوستیک اختراعی مدرن تر و به روز تر محسوب می شود. اغلب در تمام ژانر های موسیقی کاربرد دارد. از آن جایی که دارای سیم های فلزی می باشد، ممکن است نواختن آن نیز دشوار تر از نمونه های نایلونی باشد.

در ادامه پاسخ به سوال گیتار آکوستیک بهتر است یا کلاسیک، لازم است به چند تفاوت اصلی میان این دو نوع گیتار توجه کنید.

  • سیم ها:

    همانطور که در مطالب بالا ذکر کردیم، گیتار کلاسیک دارای سیم های نایلونی می باشد که اغلب ساختاری نرم داشته و صدای گرم تری را به شما ارائه خواهد داد. در حالی که گیتار های آکوستیک، سیم های فلزی داشته و ساختاری سخت تر از نمونه های نایلونی دارند.

  • سایز گردن:

    اگر برایتان سوال پیش آمده است که گیتار آکوستیک بهتر است یا کلاسیک، باید بدانید که تفاوت بعدی آن ها در اندازه گردنشان می باشد. نمونه های کلاسیک دارای گردنی پهن تر می باشند که فاصله میان سیم هایشان نیز بیش تر از گیتار های آکوستیک می باشد. در گیتار های آکوستیک شما شاهد گردن های نازک تری هستید. به همین دلیل است که فاصله سیم ها نیز کم تر خواهد بود.

  • صدا:

برای پاسخ به سوال گیتار آکوستیک بهتر است یا کلاسیک، لازم به ذکر است که گیتار های کلاسیک اغلب صدایی گرم تر از نمونه های آکوستیک داشته و برای موسیقی های گرم، بی نظیر عمل خواهند کرد. در حالی که گیتار آکوستیک برای اغلب ژانر ها مناسب بوده و گرمای صدای آن کم تر از نمونه های کلاسیک می باشد.

تفاوت های اصلی گیتار آکوستیک و کلاسیک

اما در آخر باید این نکته را در نظر بگیرید که شما با توجه به علاقه و نیاز خود بهترین نمونه را برای خودتان انتخاب کنید. به عنوان مثال، گیتار کلاسیک، ساختاری سنتی تر داشته و برای موسیقی های کلاسیک عالی می باشد. همچنین اگر یک نوازنده تازه کار هستید، نمونه های کلاسیک که صدایی گرم تر دارند، انتخاب بهتری برای شما می باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.