قیمت و خرید انواع دمام | فروش اقساطی دمام

  خرید اینترنتی و قیمت بهترین مدل های دمام برای افراد حرفه ای و مبتدی. فروش اقساطی دمام با قیمت مناسب از دلشاد موزیک

  مزایای خرید دمام در دلشاد موزیک

  💬 پشتیبانی آنلاینپشتیبانی 24 ساعته در چت آنلاین و تلفنی
  🏷️ قیمت دمام  ارزانترین قیمت دمام در دلشاد موزیک
  ⌚زمان تحویل سفارشارسال سفارشات فروش دمام در کمترین زمان ممکن
  📦 فروش عمده دمامخرید عمده دمام با شبکه توزیع گسترده‌
  ✅ معتبرترین فروشگاه خرید دمام در ایراندلشاد موزیک به عنوان اولین فروشگاه لوازم موسیقی و فروش دمام در ایران، فعالیت خود را با هدف فروش انواع ادوات موسیقی و لوازم جانبی از سال ۱۳۲۵ شروع کرده است.

  خرید و قیمت دمام

   دمام  یا طبل سازیست که در رده ساز‌های کوبه‌ای قرار می گیرد. دمام با نوسان پوست به صدا در می‌آید و به نوعی یک  ساز‌ه کوبه‌ای استوانه‌ای است.اسم این ساز را از صدای آن تقلید کرده اند.

  تاریخچه دمام با اتکا به تصاویر نگاره ‌های تاریخی که مشهود است حداقل در ۴۰۰۰ سال پیش در میانرودان و مصر طبل‌هایی یافت می‌شده که بعضی ازآن تاکنون به یادگار مانده‌است. در طول تاریخ مردم طبل‌ها را وسیله‌ای جادویی و قابل ستایش می‌شمردند و آن را به منظور دفع بدبختی و شومی یا به هنگام فراخوان ارواح پاک می‌نواختند. از  دمام برای اعلام خبر امور نظامی بکار می‌رفته است و نماد صدای پای سم اسبان جنگی است. از طبل و دمام همچنین برای آواز و پایکوبی نیز استفاده می کردند. طناب پیچی دمام به شکل Y. بوده که شبیه به ساز‌های کوبه‌ای آفریقا و هندی می‌باشد. دمام بیشتر در جنوب ایران بویژه در برازجان، بندر ریگ، بندر گناوه. بوشهر و بندر دیر و دیگر شهر‌های جنوبی رایج است.

  دمام در مراسم آیینی گوناگون در جنوب ایران کاربرد داشته‌ا که از آن جمله می‌توان به سنج و دمام، زار، نیمه‌های دریایی (زمزمه‌هایی هنگام صید)، دم دم سحری و سبالو اشاره کرد.

  نحوه نواختن

  به هنگام نواختن دمام، نوازنده با چوبی از جنس شاخه‌های درخت خرما بر روی آن می‌نوازد این چوب با اندازه‌ای حدود چهل سانتی‌متر باید هنگام نوازندگی در دست راست نوازنده باشد و بر آن طرف از دمام نواخته شود که بدون علامت است. نوازنده همچنین با دست دیگر خود (بدون چوب) بر آن سوی دمام (که نشاندار است) می‌نوازد. طرف نشاندار را که طرف دستی و یا شمالی نیز می‌گویند دارای صدایی زیرتر می باشد. دمام‌ها بنا به مورد استفاده‌ای که در یک گروه سنج و دمام دارند دارای ابعادی متفاوت هستند.

  اجزای دمام

  بدنه دمام استوانه‌ای‌ست که از چوب یکپارچه یا ترکه‌ای یا از فلز ساخته می‌شود و بر دو طرف آن پوست بز کشیده می‌شود.

  پوست را به وسیله «چمبره‌» به ساز متصل می‌کنند. چمبره‌ طوقه‌هایی‌ست که از جنس نی خیزران یا بامبو ساخته می‌شود. هر دمام چهار چمبره دارد که در میان سازهای کوبه‌ای پوستی متداول در ایران یک ویژگی منحصر به فرد است، زیرا همه‌ طبل‌های دوطرفه معمولا دارای دو طوقه هستند، اما ساز دمام در هر طرف دو طوقه دارد. طوقه‌ها همراه با پوست در دو طرف این ساز با طناب به شکل خاصی به بدنه متصل می‌شوند.

  ساز دمام معمولاً در سه اندازه و با سه کاربرد مختلف ساخته می‌شود.

  انواع دمام

  در هر گروه نوازندگی معمولاً چهار دمام معمولی وجود دارد. نوع دیگری از دمام که به دمام غمبر معروف است معمولاً در اندازه‌ی دمام معمولی یا بزرگ‌تر ساخته می‌شود. در هر گروه نوازندگی اغلب اوقات دو دمام غمبر استفاده می‌شود. نوع سوم دمام با نام دمام اشکون شناخته میشود، از دو دمام دیگر کوچک‌تر است. در هر گروه معمولاً یک دمام اشکون حضور دارد. برای نواختن دمام از دست و چوب به‌طور هم‌زمان استفاده می‌شود.

  خرید انواع دمام دلشاد موزیک

  خرید دمام  از دلشاد موزیک یکی از روش‌های مطمئن و به‌صرفه است. خرید از دلشاد موزیک به روش غیرحضوری امکان‌پذیر است. با خرید از این مجموعه در وقت و هزینه‌ها صرفه‌جویی خواهد شد. دلشاد موزیک چندین سال است که انواع سازهای بادی، زهی و کوبه‌ای را در برندهای داخلی و خارجی و با ضمانت در اختیار مشتریان قرار می‌دهد. این مجموعه علاوه بر ساز سایر لوازم جانبی ساز را نیز با قیمت مناسبی عرضه می‌کند.