در حال نمایش 12 نتیجه

قیمت انواع سنج | فروش اقساطی سنج

خرید اینترنتی و قیمت بهترین مدل های سنج برای افراد حرفه ای و مبتدی. فروش اقساطی سنج با قیمت مناسب از دلشاد موزیک

مزایای خرید سنج در دلشاد موزیک

? پشتیبانی آنلاین پشتیبانی 24 ساعته در چت آنلاین و تلفنی
?️ قیمت سنج   ارزانترین قیمت سنج در دلشاد موزیک
⌚زمان تحویل سفارش ارسال سفارشات فروش سنج در کمترین زمان ممکن
? فروش عمده سنج محرم خرید عمده سنج محرم با شبکه توزیع گسترده‌
✅ معتبرترین فروشگاه خرید سنج در ایران دلشاد موزیک به عنوان اولین فروشگاه لوازم موسیقی و فروش سنج در ایران، فعالیت خود را با هدف فروش انواع ادوات موسیقی و لوازم جانبی از سال ۱۳۲۵ شروع کرده است.

خرید سنج محرم، قیمت سنج محرم ارزان

در دلشاد موزیک میتوانید انواع سنج محرم را با بهترین کیفیت و با قیمت مناسب تهیه بفرمایید.

قیمت سنج محرم بسیار مقطوع می‌باشد.

خرید و قیمت سنج

سنج نوعی سازاست که در دستهٔ سازهای کوبه‌ای قرار می‌گیرد. سنج به شکل دو صفحه برنجی گرد است که معمولاً صدای آن را با کوبیدن به هم درمی‌آورند. این ساز از دسته سازهای زنگ‌وار و بدون ارتفاع معین است.

متشکل از دو قرص فلزی مدور به قطر ۲۰ تا ۶۰ سانتیمتر که به هم کوبیده می‌شوند. هر یک از قرص‌ها در ناحیه مرکزی پشت خود حلقه‌ای چرمی دارند که نوازنده آن را به دست می‌کند. اجرای متداول بیشتر این است که لبه قرص را با یکدیگر در تماس دهیم یا یک قرص را بر قرص دیگر سُر دهیم.

تاریخچه سنج در ایران

سنج، در جنوب ایران جنس سنج از فلزی سخت و محکمی است که به آن «هفت‌جوش» می‌گویند، همنوازی سنج با دمام را به اعتقادات بومی مردم بوشهر نسبت می‌دهند چراکه در منطقه خلیج فارس ویژه در شهر بوشهر، در گذشته بر این عقیده بوده‌اند که جنس سنج از فلز است و اجنه از فلز می‌هراسند پس به همین خاطر آن را در کنار نوازنده‌های دَمّام می‌نوازند تا جسمشان از اشباح و شیاطین آزاد شود و نوازنده بتواند با نیتی پاک به نواختن بپردازد البته در این میان سنج را نمادی از صدای شمشیر در کنار دمام بعنوان نماد صدای پای سم اسبان جنگی می‌دانند و بوق را نیز که همنوای این دو ساز نواخته

می‌شود نمادی از ندای جبرئیل می‌خوانند.

ساختار سنج

به طور کلی می‌توان سنج‌ها را از نظر جنس به دو دسته تقسیم کرد: سنج‌های کاست (cast cymbals) و سنج‌های

 شیت (sheet cymbals) جنس شیت، با فشار بر ورقه‌های فلزی ایجاد می‌شود. این نوع سنج معمولاً ارزان‌تر است اما در قیاس با سنج‌های کاست دوام کم‌تری هم دارد و عمدتاً برای مبتدی‌ها مناسب است. نوع کاست، با قالب زدن فلز مذاب تولید می‌شود. سنج‌های کاست صدا دهی و دوام بهتری دارند. این نوع معمولاً گران‌تر هم است.

صدای سنج‌ها بسته به خاصیت آن‌ها تفاوت می‌کند. این خاصیت‌ها عبارت‌اند از:

  • آلیاژ و جنس فلزی که در ساختن سنج بکار رفته است.
  • شکل سنج
  • قطر سنج
  • ضخامت سنج

انواع سنج

در یک ست درامز به طور معمول از چند نوع سنج استفاده می‌شود که هر کدام در جای مشخصی از سِت قرار دارند و نوع خاصی از صدا را اجرا می‌کنند.

سنج کرش (Crash)

آن صدایی که وقتی مردم به سنج فکر می‌کنند، معمولاً در ذهنشان می‌آید، در واقع صدای سنج از نوع کرش است. صدای این نوع از سنج، بلند وانفجاری است و معمولاً در جاهایی از الگوهای درام برای تاکید استفاده می‌شود.

اندازه کرش از ۸ تا ۲۴ اینچ متغیر است. این تغییر اندازه موجب تغییر شدید در زیروبمی یا پیچ صدا می‌شود. معمولاً ست سنج‌هایی که برای مبتدی‌ها پیشنهاد می‌شود، دارای سنج کرش با اندازه‌ای بین ۱۴ تا ۱۸ اینچ است. گهگاهی هم یک کیت یا ست درامز، یک سنج کرش-راید دارند. معمولاً این نوع سنج، کارکرد هر دوی سنج‌های کرش و راید را دارد.

به طور عمومی، سنج کرش در ست درامز راست‌دست، سمت چپ قرار می‌گیرد و از کرش برای تاکید در آهنگ استفاده می‌شود. در تصویر زیر می‌توانید انواع اصلی سنج موجود در یک ست درامز را ببینید.

سنج راید (Ride)

این نوع سنج روی پایه نصب می‌شود. معمولاً در یک ست درامز مبتدی، بزرگ‌ترین سنج است و در سِت‌های راست‌دست، سمت راست بالای فلور تام (floor tom) قرار می‌گیرد. در حالیکه کرش برای تاکید استفاده می‌شود، راید برای ریتم‌های ثابت استفاده می‌شود، تقریباً با همان روشی که‌های هت‌ها استفاده می‌شوند.

اندازه یک سنج راید عموماً ۲۰ اینچ است. صدای راید بسته به اینکه به کدام قسمت آن ضربه وارد شود، متنوع است. بخش مرکزی آن دارای یک برآمدگی به نام زنگ (bell) است که وقتی به آن ضربه بزنید، صدایی زنگ‌دار و زودگذر ایجاد می‌کند.

در حالیکه با ضربه زدن به بخش سینه (bow) صدایی آشنا و شبیه‌تر به صدای سنج تولید می‌شود. به همین خاطر سنج راید، به خاطر تنوع صوتی که دارد، یک ساز کوبه‌ای همه‌کاره است.

خرید سنج با ارسال رایگان

در فروشگاه دلشاد موزیک تمام سفارشات سنج بصورت رایگان ارسال خواهند شد.

خرید انواع سنج دلشاد موزیک

خرید سنج از دلشاد موزیک یکی از روش‌های مطمئن و به‌صرفه است. خرید از دلشاد موزیک به روش غیرحضوری امکان‌پذیر است. با خرید از این مجموعه در وقت و هزینه‌ها صرفه‌جویی خواهد شد.

دلشاد موزیک چندین سال است که انواع سازهای بادی، زهی و کوبه‌ای را در برندهای داخلی و خارجی و با ضمانت در اختیار مشتریان قرار می‌دهد. این مجموعه علاوه بر ساز سایر لوازم جانبی ساز را نیز با قیمت مناسبی عرضه می‌کند