در حال نمایش 4 نتیجه

قیمت اکارینا | خرید اکارینا | فروش اقساطی اکارینا

خرید اینترنتی و قیمت بهترین مدل های اکارینا برای افراد حرفه ای و مبتدی. فروش اقساطی اکارینا با قیمت مناسب از دلشاد موزیک

خرید و قیمت اکارینا

اکارینا (Ocarina) یک ساز باستانی بادی است که در دسته سازهای افکت قرار می‌گیرد. اکارینا از پیشینه تاریخی بسیار بالایی  برخوردار است.

و می‌توان آنرا گونه‌ای از فلوت به نیز به حساب آورد. اکارینا از جنس‌های: سفال، چینی و سرامیک ساخته می‌شود. شنیدن صدای رمزآلود و رؤیایی اکارینا، انسان را به یاد جنگل‌های مه آلود در هنگام طلوع خورشید می‌اندازد.

قدمت این ساز حدوداً 12 هزار سال تخمین زده شده است هر چند لوله‌های صوتی  تحت عنوان Vessel از جنس خاک رس، حوالی آفریقای مرکزی نیز پیدا شده است و عمر تقریبی آن‌ها را نزدیک به 30 هزار سال تخمین زده‌اند واین به معنی این است که اکارینا یکی از قدیمی‌ترین و اولین ابزارهای موسیقی بشریت باشد.

هر چندریشه های اکارینا را می‌توان در فرهنگ‌های مختلفی پیدا کرد.. در آمریکای جنوبی و مرکزی، مایاها، اقوامی بودند که از اکارینا استفاده می‌کردند. در اوایل اکارینا را از خاک رس و به اشکال حیوانات و پرندگان می‌ساختند. نمونه ساخته شده مانند پرنده که در هند پیدا شده است قدمتی حدود 5000 سال دارد.

یکی از معروف‌ترین شخصیت‌ها که تأثیر زیادی در شناساندن این ساز داشت و باعث شهرت جهانی وی نیز گردید آقای Sojiro نوازنده شهیراکارینا است که در آسیا به خصوص در ژاپن همچنان فعالیت خود را در این زمینه ادامه می‌دهد و تا به حال ده‌ها آلبوم موسیقی اکارینا منتشر و اجراهای زیادی در کشورهای مختلف داشتند.

 

اجزای اکارینا

سرامیک، رایج‌ترین ماده در ساخت اکارینا است. سازهای اکارینا از مواد مختلف دیگری از جمله پلاستیک، چوب، چینی، شیشه، خاک رس و فلز نیز ساخته می‌شوند. اکارینا های ساخته شده از پلاستیک ارزان‌تر و بادوام‌تر بوده و برای مبتدی‌ها و کودکان مناسب هستند. در نوع ساخته شده از جنس سرامیک ارتعاش هوای بهتر از سایر موادی است . اکاریناهای سرامیکی دست‌ساز بوده و به دلیل جزئیات و طراحی پیچیده شبیه کاردستی‌ها کوچک هنری هستند.

حرفه‌ای‌ترین نوع اکاریناها، اکاریناهای جنس چینی هستند چرا که آن‌ها خالص‌ترین صدا را ایجاد کرده و اجازه می‌دهند، صدا حتی در سالن‌های کنسرت بزرگ طنین‌انداز شود.

 

 انواع اکارینا

اکارینا انواع و اشکال مختلف و همچنین داری تعداد مشخصی از سوراخ برای تواختن دارند.

اکارینا، ترانسورس (transverse) یا سوئیت پتیتو (sweet potato) :

اکارینا ترانسورس رایج‌ترین سبک از اکاریناهاست که شکلی دایره‌ای دارد و به صورت افقی با دو دست نگه داشته می‌شود. این نوع از اکاریناها بین 10 تا 12 سوراخ دارند.

 

اکارینا ، آویز پرویی (Peruvian Pedant):

اکارینا پرویی که در فستیوال‌ها و جشن‌ها، آئین‌های مذهبی و مراسم‌ها استفاده می‌شود. با این نوع از اکارینا می‌توان قطعات هنری پیچیده یا ملایم و یکنواخت یا مدور هستند را نواخت که بین 8 تا 9 سوراخ دارند.

 

اکارینا ، آویز انگلیسی (English Pedant):

اکارینا های انگلیسی که به اکارینا قابل حمل نیز معروف هستند و ابعد کوچک تری نسبت به سایر اکارینا ها دارند.. استفاده از سیستم سوراخ به سبک انگلیسی به این سازهای کوچک بازه‌ای از گام کروماتیک کامل با حداقلی از سوراخ‌ها (4 تا 6 سوراخ) می‌دهد.

 

اکارینا و سازهای عرضی (Transverse یا Sweet-Potato)؛

یکی از معروف‌ترین نوع اکارینا ها که دارای یک دهانه بیرون زده است و به صورت افقی با دو دست نگه داشته می‌شود و چیزی بین (10 تا 12 سوراخ) دارند.

 

ساز اکارینا و سازهای این لاین (Inline)؛‌

این نوع اکارینا ترکیبی از پدانت و ترانسورس است که عموماً کامپکت بوده و تعداد سوراخ‌های آن از تعداد متوسط سوراخ‌های ژدانت بیشتر است. این نوع اکارینا به نوازنده اجازه می‌دهد که به جای ترکیب‌ها، پیچ را با یک الگوی انگشتی بالا ببرد.

ساز اکارینا و انواع چند محفظه‌ای یا چند جداره‌ای (Multi-chambered یا اکارینای دوگانه یا چندگانه؛ این تغییر برای تمام انواع اکارینا موجود است. یک اکارینای ترانسورس دوگانه معمولاً 2 اکتاو به علاوه دو نت را می‌نوازد. آن‌ها می‌توانند به صورت هارمونیک یا به صورت جداگانه نواخته شوند. برخی اکاریناهای این لاین دوگانه می‌توانند آکوردها را بنوازند.

 

ساز اکارینای کلیددار (Keyed Ocarina)؛‌

این نوع اکاریناها از اواخر قرن نوزدهم توسط سازندگان مختلف ساخته شده‌اند. ساخت این نوع اکاریناها اکثراً در طبیعت تجربی است. این نوع اکاریناها خیلی کوچک و به راحتی قابل حمل هستند. استفاده از سیستم سوراخ به سبک انگلیسی به این سازهای کوچک بازه‌ای از گام کروماتیک کامل با حداقلی از سوراخ‌ها (4 تا 6 سوراخ) می‌دهد. این معروف‌ترین نوع اکارینا است که دارای یک دهانه بیرون زده است و به صورت افقی با دو دست نگه داشته می‌شود (10 تا 12 سوراخ).

این نوع اکارینا ترکیبی از پدانت و ترانسورس است که عموماً کامپکت بوده و تعداد سوراخ‌های آن از تعداد متوسط سوراخ‌های ژدانت بیشتر است. این نوع اکارینا به نوازنده اجازه می‌دهد که به جای ترکیب‌ها، پیچ را با یک الگوی انگشتی بالا ببرد. این تغییر برای تمام انواع اکارینا موجود است. یک اکارینای ترانسورس دوگانه معمولاً 2 اکتاو به علاوه دو نت را می‌نوازد. آن‌ها می‌توانند به صورت هارمونیک یا به صورت جداگانه نواخته شوند. برخی اکاریناهای این لاین دوگانه می‌توانند آکوردها را بنوازند. این نوع اکاریناها از اواخر قرن نوزدهم توسط سازندگان مختلف ساخته شده‌اند. ساخت این نوع اکاریناها اکثراً در طبیعت به صورت تجربی انجام می‌شود.

 

خرید انواع اکارینا دلشاد موزیک

خرید اکارینا از دلشاد موزیک یکی از روش‌های مطمئن و به‌صرفه است. خرید از دلشاد موزیک به روش غیرحضوری امکان‌پذیر است. با خرید از این مجموعه در وقت و هزینه‌ها صرفه‌جویی خواهد شد.

دلشاد موزیک چندین سال است که انواع: سازهای افکت،سازهای بادی، زهی و کوبه‌ای را در برندهای داخلی و خارجی و با ضمانت در اختیار مشتریان قرار می‌دهد. این مجموعه علاوه بر ساز سایر لوازم جانبی ساز را نیز با قیمت مناسبی عرضه می‌کند.