support
اینستاگرم واتس‌اپ تلگرام آپارات
۹۵۰,۰۰۰ تومان
مقايسه
ویژه!
۹۱۰,۰۰۰ تومان
مقايسه

کالیمبا

کالیمبا PACO-C

۸۹۰,۰۰۰ تومان
مقايسه

کالیمبا

کالیمبا PACO-B

۸۹۰,۰۰۰ تومان
مقايسه

کالیمبا

کالیمبا PACO-A

۸۹۰,۰۰۰ تومان
مقايسه

کالیمبا

کالیمبا Paco-R

۸۹۰,۰۰۰ تومان
مقايسه
ویژه!

کالیمبا

کالیمبا Starmax

۸۵۰,۰۰۰ تومان
مقايسه
ویژه!
۸۵۰,۰۰۰ تومان
مقايسه
در انبار موجود نمی باشد
۷۵۰,۰۰۰ تومان
مقايسه
در انبار موجود نمی باشد
۷۵۰,۰۰۰ تومان
مقايسه
در انبار موجود نمی باشد
۷۵۰,۰۰۰ تومان
مقايسه
در انبار موجود نمی باشد
۷۵۰,۰۰۰ تومان
مقايسه
در انبار موجود نمی باشد
۷۵۰,۰۰۰ تومان
مقايسه
در انبار موجود نمی باشد
۷۵۰,۰۰۰ تومان
مقايسه
۷۵۰,۰۰۰ تومان
مقايسه

قیمت کالیمبا | فروش اقساطی کالیمبا

خرید اینترنتی و قیمت بهترین مدل های کالیمبا برای افراد حرفه ای و مبتدی. فروش اقساطی کالیمبا با قیمت مناسب از دلشاد موزیک


خرید و قیمت کالیمبا

قیمت کالیمبا با توجه به کیفیت آن، متفاوت است که در این مقاله در مورد آن توضیح داده می‌شود. اصالت آن به قاره‌ی آفریقا بر می‌گردد و صدایش حاصل از ارتعاش تیغه‌هایش است. در دسته‌بندی‌ها، کالیمبا را عضو خانواده سازهای تیغه‌ای خوش صدا می‌دانند. کالیمبا را گاها پیانوی شستی آفریقایی هم می‌نامند و نوایی بسیار دلنشین و آرامش‌بخش دارد نواختن آن سختی و چالش‌های زیادی ندارد و حتی می‌توانید از طریق آموزش‌های آنلاین و دیدن ویدیوهای متعدد توانایی و مهارت لازم برای نواختن آن را کسب کنید. کوچک و قابل حمل و بسیار سرگرم کننده است و می‌توانند ساعت‌ها شما را مشغول و راضی نگه دارد.  

ساختار کالیمبا

کالیمبا یک ساز آفریقایی نسبتا ساده است که شامل یک بدنه چوبی و دکمه‌های فلزی نصب شده روی آن است. بدنه کالیمبا می‌تواند تمام چوبی و یا ترکیبی از چوب و فلز باشد که بسته به نوع و جنس آن قیمت کالیمبا متفاوت است. کلیدها یا تیغه‌های روی کالیمبا حکم کلاویه‌های پیانو را دارند و همان کار را انجام می‌دهند.  تعداد کلیدهای روی کالیمبا بسته به نوع ساز متفاوت است و هر چه تعداد کلید بیشتر باشد درواقع کالیمبای شما نت‌های بیشتری برای نواختن دارد. به عنوان مثال در زامبیا بیشتر از کالیمباهایی با 7 تا 12 کلید استفاده می‌شود در حالی که کالیمبا در کنگو با 8 کلید رایج‌تر است. کالیمباهایی با 15، 17 و 19 کلید یا نت نیز در بازار وجود دارند و عرضه می‌شوند.  

انواع کالیمبا

علاوه بر تفاوت کالیمباها از نظر تعداد کلید، محل پیدایش و نوع چوب بدنه، انواع مختلف این ساز را می‌توان به دو گروه کلی تقسیم کرد. کالیمبا‌هایی با بدنه‌ی حفره دار و کالیمباهایی بدنه بدون حفره. وجود یا عدم وجود این حفره‌ها نقش تعیین کننده‌ای در صدای ساز دارد. کالیمبا‌های حفره دار صدای بلند‌تر و رساتری نسبت به مدل‌های سالید دارند. این حفره‌ها می‌تواند به صورت یک حفره بزرگ روی کالیمبا یا دو حفره کوچک در پشت آن باشد. کالیمباهای حفره دار یا توخالی را کالیمبا با جعبه‌ی تشدید صدا نیز می‌نامند که وزن سبک تری هم نسبت نمونه‌های سالید دارند.  

خرید کالیمبا با ارسال رایگان

در فروشگاه دلشاد موزیک تمام سفارشات بالای 500هزار تومان بصورت رایگان ارسال خواهند شد.

نکات مهم هنگام خرید کالیمبا

نکات مهمی که لازم است هنگام خرید کالیمبا به آن‌ها توجه کنید:

جنس چوب کالیمبا

جنس چوب بدنه کالیمبا در صدای آن بسیار موثر است. تفاوت در چوب بدنه باعث تفاوت جنس و عمق صدای کالیمبا می‌گردد. به طور کلی چوب‌های سخت‌تر کالیمباهای بهتری تولید می‌کنند به ترتیب سختی، رزوود، افرا، گردو، توس، ماهون و صنوبر بهترین انواع چوب برای ساخت کالیمبا هستند. اما با در نظرگیری سایر فاکتورها، می‌توان چوب ماهون را رایج‌ترین و مرسوم‌ترین و در نهایت بهترین متریال برای ساخت کالیمبا دانست. که به نسبت جنس چوب آن قیمت کالیمبا متفاوت می‌شود.

وزن کالیمبا

وزن کالیمبا، همانطور که پیش‌تر هم گفتیم کالیمبا با جعبه تشدید صدا به دلیل توخالی بودن وزن کمتری نسبت به مدل‌های سالید دارد، فاکتور وزن به این دلیل که کالیمبا برای نواختن در دستان شما قرار می‌گیرد، اهمیت بسیاری دارد. سنگینی بیش از حد آن می‌تواند دست شما را خسته کند. وزن تقریبی بین 200 تا 300 گرم، برای یک کالیمبای خوب معقول و مناسب است.

دامنه و وسعت نوت‌های کالیمبا

دامنه نوت‌های ساز را مورد بررسی قرار دهید، تعداد تیغه‌های فلزی روی ساز نشانگر دامنه و وسعت نوت‌های کالیمبا است اگر مبتدی هستید نیازی نیست که لزوما یک کالیمبای 17 یا 19 تیغه‌ای بخرید از سازهای کوچک‌تر برای شروع استفاده کنید و پس از کسب مهارت کافی به سراغ کالیمبا‌های بزرگ‌تر بروید. همچنین قیمت کالیمبا کوچک ارزان‌تر از کالیمبا بزرگ است. ساز کالیمبا درست مانند هر ساز چوبی دیگری نیازمند مراقبت ویژه است قرار گیری آن در محیط‌های خیلی سرد یا خیلی گرم می‌تواند سبب انبساط و انقباض ساز و ایجاد ترک در سطح چوب بدنه آن شود پس حتما پس از خرید مطمئن شوید که سازتان را در وضعیت مناسبی نگه داری می‌کنید و از خرید هارد کیس نیز غافل نشوید.

برند‌های تولیدکننده ساز کالمیبا

برندهای متفاوتی هستند که ساز کالیمبا را تولید و عرضه می‌کنند. درواقع ساده بودن ساختار این ساز عامل اصلی وجود نمونه‌های متنوع و زیاد از برندهای مختلف آشنا و گمنام است. اما به طور کلی برندهای جکو و رمیدو از نام آشناترین برند‌های تولیدکننده ساز کالمیبا هستند.