اینستاگرم واتس‌اپ تلگرام آپارات

قیمت و خرید انواع ساز دهنی | فروش اقساطی ساز دهنی

خرید اینترنتی و قیمت بهترین مدل های ساز دهنی برای افراد حرفه ای و مبتدی. فروش اقساطی ساز دهنی با قیمت مناسب از دلشاد موزیک

ساز دهنی

سازدهنی SWAN-1248

۱,۶۹۰,۰۰۰ تومان
مقايسه
۱,۵۷۰,۰۰۰ تومان
مقايسه
۸۵۰,۰۰۰ تومان۱,۰۲۰,۰۰۰ تومان
مقايسه
۱,۰۰۰,۰۰۰ تومان
مقايسه
۸۱۰,۰۰۰ تومان
مقايسه
۴۰۰,۰۰۰ تومان
مقايسه
۱۷۵,۰۰۰ تومان
مقايسه
۱۶۰,۰۰۰ تومان
مقايسه
۱۳۵,۰۰۰ تومان۱۵۰,۰۰۰ تومان
مقايسه

  • بعضی‌ها می‌گویند بهتر است اول ساز دیاتونیک را بیاموزید بعد به سراغ ساز کروماتیک بروید اما از آنجایی که این سازها مستقل از هم هستند نیازی به این کار نیست و برای مثال گاهی افرادی که در ابتدا به سراغ ساز ترمولو می‌روند بعدها چون دهانشان به این ساز عادت کرده نواختن با ساز دهنی‌های دیگر در ابتدا برایشان کمی دشوار است.
  • برای خرید ساز دیاتونک با یک ساز با قیمت مناسب هم می‌توان به خوبی نواخت اما برای ساز کروماتیک هرچه گرانتر باشد صدای با کیفیت‌تری دارد.
  • بهتر است سازدهنی دست دوم نخرید چون با سیستم تنفسی و دهان شما در ارتباط است ممکن است باعث انتقال بیماری شود.
  • سعی کنید یک سازدهنی قابل تعمیر بخرید تا اگر مشکلی برای سازتان پیش آمد مجبور به دور انداختن و تعویض آن نشوید.
  • برای اینکه مطمئن شوید همه نت‌های سازدهنی کوک هستند بهتر است بعد از خرید به کمک یک فرد باتجربه نت‌های مختلف آن را چک کنید.
  • در سازدهنی کروماتیک کلید اسلاید آن باید نرم باشد و به راحتی باز و بسته شود.

این ساز گرانترین و کامل‌ترین (از نظر تعداد نت‌هایش) سازدهنی است و اولین بار در سال ۱۹۱۸ تولید شد.

در این سازدهنی یک ردیف سوراخ وجود دارد و هر سوراخ با دمش (blow) و مکش (draw) تولید صدا می‌کند. ویژگی مهم این ساز داشتن اسلاید (slide) است (یک تیغه فلزی و دراز که تقریبا اندازه طول بدنه ساز دهنی است و پشت قطعه دهنی (mouthpiece) قرار دارد.

اولین و قدیمی‌ترین سازدهنی است و مثل ساز ترمولو، بر پایه دیاتونیک کوک می‌شود اما این ساز سوراخ‌هایش دو ردیفه نیست. هر سوراخ این ساز با عمل دمش و مکش به صدا در می‌آید.

رایج‌ترین نوع سازدهنی در حال حاضر ساز دهنی استاندارد دیاتونیک (سازدهنی۱۰ سوراخه با کوک ریشتر و گام ماژور) است که بر اساس الگوی ریشتر( richter) و نت‌های گام دیاتونیک کوک می‌شود.

ساز دهنی ترمولو (tremolo harmonica) بیشتر در اسباب بازی فروشی‌ها وجود دارد و احتمالا شماهم در کودکی از آن استفاده کرده‌اید.

از بارزترین ویژگی‌های این ساز سوراخ‌های دو ردیفه آن است. این ساز دهنی بر اساس گام دیاتونیک( دومین نوع ساز دهنی) کوک می‌شود و فقط نت‌های گام دیاتونیک را دارد. مثلا اگر گام یک سازدهنی فقط گام دوماژور باشد می‌توان با آن فقط گام دو ماژور را نواخت.