قیمت سه تار حرفه ای | فروش اقساطی سه تار

خرید اینترنتی و قیمت بهترین مدل های سه تار برای افراد حرفه ای و مبتدی. فروش اقساطی سه تار با قیمت مناسب از دلشاد موزیک

مزایای خرید سه تار در دلشاد موزیک

💬 پشتیبانی آنلاین پشتیبانی 24 ساعته در چت آنلاین و تلفنی
🏷️ قیمت سه تار   ارزانترین قیمت سه تار در دلشاد موزیک
⌚زمان تحویل سفارش ارسال سفارشات فروش سه تار در کمترین زمان ممکن
📦 فروش عمده سه تار خرید عمده سه تار با شبکه توزیع گسترده‌
✅ معتبرترین فروشگاه خرید سه تار در ایران دلشاد موزیک به عنوان اولین فروشگاه لوازم موسیقی و فروش سه تار در ایران، فعالیت خود را با هدف فروش انواع ادوات موسیقی و لوازم جانبی از سال ۱۳۲۵ شروع کرده است.

خرید سه تار حرفه ای

سه تار از معروف‌ترین ساز‌های کلاسیک ایرانی محسوب می‌شود و برخلاف نامش 4 عدد تار دارد. این ساز را می‌توان در رده‌بندی ها در دسته‌ی ساز‌های زهی- مضرابی قرار داد که با انگشت اشاره دست راست نواخته می‌شود. وسعت موسیقیایی سه تار به اندازه‌ی سه اکتاو است.

 سه تار که‌ سازی با حجم صدایی کم است حضور پررنگ و گسترده‌ای در ارکستر‌ها ندارد اما نوای دلنشین و نافذ آن، همواره در موسیقی‌های مختلف ایرانی به گوش می‌رسد.

درست مثل هر ساز دیگری پیش از خرید و اطلاع از قیمت سه تار نیز باید اطلاعات مختصری درمورد انواع ویژگی‌های این ساز کسب کنید تا با یک انتخاب صحیح خود را از هزینه‌های گزاف اضافی و خریدن چند ساز راحت کنید. چرا که اغلب نوازندگان در ابتدای مسیر نوازندگی با انتخاب ساز غیر استاندارد همرا با نامتعارف بودن قیمت سه تار انگیزه و رغبتشان برا‌ی یادگیری کاسته می‌شود.

اجزای سه تار

سه تار از اجزای مختلفی مانند کاسه طنینی، صفحه رویی، خرک، سیم گیر، دسته سه تار، دستان، شیطانک، گوشی و 4 عدد سیم تشکیل شده است.

هر یک از این اجزا به نوبه‌ی خود نقش به سزایی در کیفیت نهایی ساز دارند. نقص و ایراد در هر جزء کوچکی از سه تار می‌تواند در صدای نهایی تاثیر بگذارد، هماهنگی اجزای هر‌سازی گواه کیفیت آن ساز است.

قیمت سه تار ارزان برای افراد مبتدی

اگر مبتدی هستید می توانید برای شروع از سه تار مفاخری ساده و سه تار مفاخری سوخته کاری استفاده نمایید.

برای افراد متوسط سه تار بختیاری ساده، سه تار عظیمی ساده، سه تار عظیمی سرپنج قنبری

و برای افراد حرفه ای سه تار بختیاری ویژه، سه تار عظیمی لاترک ابنوس و سه تار عظیمی دسته استخونی را پیشنهاد می‌نماییم.

خرید سه تار با ارسال رایگان

در فروشگاه دلشاد موزیک تمام سفارشات بالای 500هزار تومان بصورت رایگان ارسال خواهند شد.

نکات مهم هنگام خرید سه تار

نکات مهمی که لازم است هنگام خرید سه تار به آن‌ها توجه کنید:

  • نوع ساز مناسب خود را انتخاب کنید؛ سه تار‌ها را از نظر کاربرد به 3 دسته‌ی کلی تقسیم می‌کنند، سه تار‌های مشقی که برای تمرین نوازندگی مورد استفاده قرار می‌گیرند. سه تار‌های معمولی که ساز نوارندگان نوپا و غیر حرفه‌ای هستند و سه تار‌های حرفه‌ای که توسط استادان ماهر و نوازندگان چیره دست نواخته می‌شوند. توصیه می‌گردد با توجه به سطح نوازندگی خود ساز مناسبی را جهت خرید سه تار انتخاب فرمایید.
  • کاسه‌ی سه تار را بررسی کنید؛ جنس و تقارن کاسه طنینی سه تار شاید مهم‌ترین عامل در تعیین صدای آن باشد، چوب گردو و توت دو متریال محبوب برای ساخت سه تار هستند چرا که تحت تغییرات آب و هوایی رزونانس فرکانسی مناسب ساز را تامین می‌کنند. این موارد می‌تواند قیمت سه تار را با توجه به نوع چوب آن تعیین کند.
  • اهمیت دسته‌ی سه تار؛ دسته‌ی بلند و باریک سه تار شاید آسیب پذیرترین عضو این ساز باشد که به راحتی پس از گذشت زمان می‌تواند تاب بردارد و انحنا پیدا کند. اگر دستی بر نوازندگی داشته باشید، مطمئنا می‌دانید تاب برداشتن دسته‌ی ساز تا چه اندازه کیفیت آن را کاهش می‌دهد. در بین سه تار‌های مختلف ساز‌هایی وجود دارند که دسته‌ی آن‌ها به وسیله‌ی استخوان یا آبنوس تقویت شده‌اند. مسلما این دسته از ساز‌ها کیفیت بهتری نسبت به سایرین دارند. و حتما در هنگام خرید سه تار به این نکات توجه فرمایید.
  • به اکشن ساز توجه کنید؛ اکشن یا همان فاصله‌ی تار تا دسته برای نوازندگی بسیار اهمیت دارد. حالتی را تصور کنید که تارها فاصله‌ی زیادی از دسته داشته باشند، در این صورت فشردن هر سیم و حرکت به سمت سیم دیگر و زدن نوت بعدی جدا از سخت و مشکل بودن بسیار زمان بر خواهد بود و بالعکس اگر تارها بیش از اندازه به دسته‌ی تار چسبیده باشند نیز سه تار شما کیفیت خوبی ندارد، این فاصله می‌بایست در اندازه‌ای معقول و منطقی باشد.
  • به دست‌هایتان توجه کنید، ارتباط نزدیک سه تار با سرانگشتان شما انتخاب را کمی مشکل می‌کند. راحت بودن دست شما با دسته‌ی ساز بسیار اهمیت دارد. اگر دستان توپری دارید به دنبال سه تارهایی با دسته‌های خیلی باریک و بلند نباشید. جدا از دسته‌ی سه تار از آن جایی که سیم‌های سه تار با ناخن انگشت اشاره نواخته می‌شود در صورت شکستن یا وجود مشکلی در ناخن شما لازم است هنگام تهیه ساز یک مضراب نیز تهیه فرمایید.
  • از رنگ روی سه تار غافل نشوید؛ هرگونه رنگ و پرداخت روی سه تار لایه‌ای ایجاد می‌کند که ضخامت بیش از اندازه این لایه می‌تواند صدای سه تار شما را اصطلاحا خفه کند. رنگ آمیزی یک دست و با ضخامت مناسب بر خلاف باور عموم نقش تعیین کننده‌ای در صدای سه تار دارد.
  • کاور نگهداری به اندازه‌ی خود ساز اهمیت دارد؛ از آن جایی که چوب بدنه و حتی پرده‌های ساز در مقابل شرایط جوی و رطوبت بسیار آسیب پذیر هستند، بسیار مهم است که هنگام خرید سه تار کیس یا کاور مناسبی نیز تهیه فرمایید. جدا از مسائل آب و هوایی، دسته‌ی باریک و بلند سه تار هنگام حمل و نقل بدون کاور و کیس می‌تواند به راحتی آسیب دیده و حتی بشکند.
  • برای خرید بهتر میتوانید به مقاله راهنمای خرید سه تار در وبلاگ دلشاد موزیک مراجعه بفرمایید