support
اینستاگرم واتس‌اپ تلگرام آپارات
تفاوت قیمت پیانوی دیجیتال و قیمت پیانوی

تفاوت قیمت پیانوی دیجیتال و قیمت پیانوی آکوستیک در چیست؟

امتیاز دهید

دنیای موسیقی، دنیای بسیار بزرگی است و هر کسی با توجه به علایقی که دارد می‌تواند وارد حوزه موسیقی شود. یکی از انواع آلات موسیقی که طرفداران بسیاری دارد پیانو می‌باشد. پیانو انواع مختلفی دارد مانند پیانوی آکوستیک و پیانوی دیجیتال. یکی از مواردی که هنرجویان را در خرید پیانو مردد می‌کند قیمت پیانوی دیجیتال و قیمت پیانوی آکوستیک است.

تا پایان با این مقاله همراه باشید تا به بررسی ویژگی‌های این دو پیانو بپردازیم.

پیانو آکوستیک

مقایسه قیمت پیانوی دیجیتال با  قیمت پیانوی آکوستیک

موضوع مهمی که در خرید پیانو وجود دارد انتخاب نوع آن است، برای اینکه بتوانید انتخاب بهتری داشته باشید باید با تفاوت‌های و شباهت‌های پیانوی دیجیتال و آکوستیک آشنا باشید.

در ادامه به تفاوت این دو خواهیم پرداخت:

پیانوی دیجیتال:

این نوع پیانو همان طور که از نام آن پیداست مدرن‌تر است، در این نوع پیانو وقتی نوازنده کلید را فشار می‌دهد صدایی که از قبل توسط یک پیانوی آکوستیک ضبط شده از طریق اسپیکرها پخش می‌شود.

پیانوی آکوستیک:

در این نوع پیانو چکش‌هایی به همراه رشته‌های فلزی وجود دارد که به اجسامی به نام کلاویه (کلید) وصل شده اند و تمام آن‌ها در داخل یک جعبه چوبی قرار گرفته‌اند، این کلیدها به چکش متصل شده اند که از طریق آن ضربات وارد شده به رشته فلزی منتقل شده و ارتعاش در سیم به وجود می‌آورند که نتیجه آن تولید صداست.

به طور کلی می‌توان گفت پیانو دیجیتال بر خلاف پیانو آکوستیک به صورت الکترونیکی صدا تولید می‌کند و پیانوهای دیجیتال با دارا بودن کیبورد الکترونیکی به عنوان جایگزینی برای پیانوهای آکوستیک هستند.

آیا با توجه به قیمت پیانوی آکوستیک صدای آن بهتر است؟

اگر واقع بین باشیم متوجه می‌شویم که بیشتر صداهایی که می‌شنویم به صورت دیجیتال است ،کنسرتی را فرض کنید که فقط معدود افرادی در ردیف اول نشسته‌اند و از نزدیک صدای پیانو را می‌شنوند بقیه افراد صدای پیانو را از طریق باندهای سالن که به میکسر دیجیتال وصل شده است می‌شنوند.

با توجه به موارد مذکور می‌توان به این نتیجه رسید که مهندسین در تلاش هستند روز به روز پیانوهای دیجیتال بهتر و خوش صداتر را به دست نوازندگان برسانند و این دیدگاه سنتی که پیانوی آکوستیک خوش صداتر است دیدگاهی غیر علمی می‌باشد.

پیانوی دیجیتال و آکوستیک چه ویژگی‌هایی دارند؟

مهارت نوازنده:

اگر شروع نوازندگی شماست بهتر است از پیانوی دیجیتال استفاده کنید چون این پیانو با امکان اتصال به با کامپیوتر و نرم افزارهای آموزشی امکان یادگیری را برای شما آسان می‌کند اما پیانوی آکوستیک دارای چنین قابلیتی نیست و همه چیز بستگی به استاد دارد.

رسیدگی و نگهداری:

پیانوی آکوستیک به رسیدگی بیشتری نیاز دارد چون نیازمند کوک است و مسائلی مانند پارگی سیم‌ها و آسیب دیدن چکش‌ها وجود دارد اما در پیانوی دیجیتال مواردی از این قبیل وجود ندارد.

سبک موسیقی:

در صورتی که به موسیقی سنتی یا اروپایی علاقه دارید باید پیانوی آکوستیک را انتخاب کنید زیرا پیانوی دیجیتال بیشتر برای سبک‌هایی مانند پاپ، راک و فانک مناسب است.

تعداد صداها:

پیانوی آکوستیک یک صدا بیشتر ندارد اما پیانوی دیجیتال انواع مختلفی از صداها را دارد.

مکان و زمان تمرین:

اگر می‌خواهید در هر ساعت و مکانی با آسودگی خاطر نوازندگی کنید بهتر است پیانوی دیجیتال را انتخاب کنید چون امکان کم و زیاد کردن صدای آن وجود دارد اما در پیانوی آکوستیک امکان کنترل صدا وجود ندارد.

قابلیت حمل:

پیانوی دیجیتال در هر وزن و اندازه‌های متنوع به بازار عرضه می‌شود و معمولا برای حمل آن یک نفر کافیست این در حالیست که برای حمل پیانوی آکوستیک حداقل ۳ الی ۵ نفر لازم است.

قیمت:

قیمت پیانوی آکوستیک در مقایسه با قیمت پیانوی دیجیتال بالاتر است.

قابلیت ضبط صدا:

ضبط صدای پیانوی آکوستیک راحت نیست اما در پیانوی دیجیتال با امکان اتصال به کامپیوتر امکان ضبط صدا با کیفیت خوب وجود دارد.

نیاز به کوک:

پیانوی آکوستیک بعد ۶ ماه یا نهایتا یک سال نیاز به کوک دارد که توسط متخصص انجام می‌شود و مسلما هزینه بر است اما پیانوی دیجیتال این مشکلات را ندارد و اگر مشکلی  به وجود بیاید با یک بار ریست حل می‌شود.

با توجه به قیمت پیانوی دیجیتال و قیمت پیانوی آکوستیک کدام یک را خریداری کنم؟

اگر شما محدودیت بودجه دارید و آغاز به کار نوازندگیتان است بهتر است پیانوی دیجیتال را انتخاب کنید چون قیمت پیانوی دیجیتال نسبت به قیمت پیانوی آکوستیک کمتر است. شما می‌توانید انواع ساز و پیانو را از دلشاد موزیک خریداری نمایید برای مشاوره انلاین با شماره ۰۲۱۳۳۹۳۸۴۸۷ در تماس باشید.

 

خرید محصولات پیانو دیجیتال با قیمت مناسب 

در انبار موجود نمی باشد
۳۰,۸۰۰,۰۰۰ تومان
در انبار موجود نمی باشد
در انبار موجود نمی باشد
در انبار موجود نمی باشد
در انبار موجود نمی باشد

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.