instagram delshad music instagram delshad music
اینستاگرم واتس‌اپ تلگرام آپارات

راهنمای خرید هنگ درام (معرفی هنگ درام با کیفیت)

راهنمای خرید هنگ درام (معرفی هنگ درام با کیفیت)

راهنمای خرید هنگ درام (معرفی هنگ درام با کیفیت)

هنگ درام یکی از بهترین و محبوب‌ترین سازهای موجود در بازار است که به دلیل ایجاد صدایی خاص و طنین‌انداز مورد توجه قرار گرفته است. ساز و کار این ساز بدین شکل است که در اثر وارد شدن ضربه دست به بدنه ساز، انرژی درون ساز به حرکت درآمده و صوتی زیبا ایجاد می‌کند.

اگر به تازگی شیفته این ساز شده‌اید، طبیعی است این سوالات در ذهن شما شکل بگیرد که بهترین مدل هنگ درام کدام است؟ چه هنگ درامی بخریم؟ مشخصات هنگ درام خوب چیست؟

ما در این مطلب از مجله دلشاد موزیک تصمیم گرفته‌ایم به راهنمای خرید هنگ درام بپردازیم. بنابراین اگر دوست دارید در این باره اطلاعات بیشتری به دست آورید، مطالعه این مطلب مناسب‌تان خواهد بود.

راهنمای خرید هنگ درام (معرفی هنگ درام با کیفیت)

ساز هنگ درام از جمله سازهایی است که با وجود طراحی و ساختار ساده، صدایی بسیار زیبا و عمیق تولید می‌کند و این خصوصیت آن را به یکی از محبوب‌ترین سازهای دنیای موسیقی تبدیل کرده است.

در ادامه این مقاله به معرفی چند نمونه از هنگ درام‌های با کیفیت و پرفروش در بازار پرداخته‌ایم.با ما همراه باشید

در سالهای پیش تعداد سازندگان هنگ درام بسیار اندک بود، سال 2013 فقط شرکت panart هنگ درام را تولید می‌کرد و علاقه مندان به این ساز مجبور بودند فقط از این شرکت خرید کنند. سال 2013 چندین شرکت این ساز را تولید می‌کردند و اکنون شرکتهای زیادی به تولید این ساز می‌پردازند و در ایران نیز بیش از 7 تولید کننده‌ی ساز هنگ درام وجود دارد.

گام یا اسکیل هنگ درام ( نت ساز هنگ درام )

گام یا اسکیل هنگ درام ( نت ساز هنگ درام )

گام یا اسکیل هنگ درام ( نت ساز هنگ درام )

تعداد نت‌های متوالی در یک هنگ درام را گام یا اسکیل می‌گویند. هنگ درام دارای گام کروماتیک است. نوای هنگ درام انسان را شگفت زده می‌کند. صدای آن در هنگ درام‌های مختلف متفاوت است و بستگی به گام یا اسکیل ساز دارد. ملودینگ اسامی خاصی هستند که سازنده اولیه بر روی گام‌های هنگ درام گذاشته مثل کورد یا حجاز یا اسامی یونانی که این اسامی محلی هستند و این گام‌ها قابلیت تغییر ندارند.

گام‌های معروف هنگ درام عبارتند از:

 • amara (minor)
 • kurd(minor)
 • magic voyage (minor)
 • annaziska (minor)
 • pygmy (minor)

صدای هنگ درام به خاطر ماورایی بودن آن حس غریب و منحصر به فردی را در شنونده ایجاد می‌کند به همین دلیل در یوگا و مدیتیشن از این ساز استفاده می‌کنند. هر اسکیل یا گام صدای متفاوتی دارد، صدای ساز مینور معمولا غمگین و آرام‌بخش است و صدای ساز ماژور شاد و هیجان انگیز است بر حسب علاقه‌تان انتخاب کنید.

فرم mixolydian فرمی بین ماینور و ماژور است که شاد و تقریبا شبیه موسیقی جاز است. نتخاب ماینور یا ماژور کاملا سلیقه‌ای است اما معمولا طرفداران ماینور بیشتر است. صدای هنگ درام برخواسته از طبیعت و فلسفه آرامش است. بعضی از گام‌ها به طور سنتی با یک سبک خاص موسیقی شناخته شده‌اند مثلا بلوز، جاز، سلتیک، اسپانیای، آسیایی و عربی یا موسیقی شرقی و شما ببینید به کدام از آن‌ها علاقه دارید.

تعداد نت‌های هنگ درام

تعداد نت‌های هنگ درام

تعداد نت‌های هنگ درام

تعداد دایره‌های روی هنگ درام را به عنوان تعداد نت‌های آن به حساب می‌آوریم و دایره مرکزی که گنبدی مانند است را یک دینگ می‌نامند. معمولا هنگ درام را با 8 نت می‌سازند. این که هنگ درام 8 نت دارد یعنی 7 نت و یک دینگ. هنگ درام 9 نت دارای یک گام کامل است. بهتر است یک هنگ درام 9 نت تهیه کنید که دارای یک گام  کامل و یک دینگ است.

تعداد نت‌های زیاد ممکن است باعث شود تداخل صدایی به جود آید یا به دلیل محدودیت ساخت کل هنگ درام از یک پوسته نباشد یا صدای زیر هنگ درام کامل و مناسب نباشد. تعداد نت کم نیز باعث می‌شود در هم نوازی با دیگر سازها دچار مشکل شوید و همچنین تعداد نت کم باعث می‌شود صدا و حس کمتری به شنونده نوازنده منتقل شود.

فرکانس هنگ درام

فرکانس هنگ درام

فرکانس هنگ درام

از قرن 19 فرکانس 440 هرتز فرکانس استاندارد سازها در نظر گرفته شده و 90 درصد هنگ درام‌ها نیز با این فرکانس تولید می‌شوند اما بعضی سازندگان تعداد محدود یا سفارشی هنگ درام با فرکانس 432 هرتز نیز تولید می‌کنند.

نوازندگان حرفه‌ای معتقدند فرکانس 432 هرتز بیشتر به طبیعت نزدیک است و آرام‌بخش‌تر است. فرکانس 432 هرتز فقط برای تک نوازی استفاده می‌شود و نمی‌توان با ساز‌های دیگر هم نوازی کرد. برای شروع بهتر است از هنگ درام 440 هرتز استفاده کنید.

بهترین هنگ درام برای شروع

بسیاری از دوستان به دنبال بهترین هنگ درام برای شروع هستند تا بتوانند مسیر نوازندگی این ساز را هر چه سریع‌تر آغاز کنند. در هنگام خرید هنگ درام برای شروع بایستی نهایت توجه خود را به کار گیرید تا یک ساز مناسب خریداری کنید.

چرا که در غیر این صورت ممکن است انگیزه خود را برای ادامه یادگیری از دست دهید. مناسب‌ترین هنگ درام برای مبتدی سازی است که توسط برند آرشا ساخته شده باشد. در واقع می‌توان گفت آرشا بهترین مدل هنگ درام برای شروع دارا است. قطعا بهترین مدل هنگ درام آرشا مدل 9 نت این برند است.

هنگ درام آرشا

هنگ درام آرشا

هنگ درام آرشا

در سال 2015، شرکت آرشا با ساز هنگ درام آشنا شد و در سال 2018 اولین هنگ درام خود را به بازار معرفی کرد.این هنگ درام ها دست ساز و با کیفیت بسیار خوبی با توجه به نمونه های شرکت های دیگر، هستند.

از نمونه های پرطرفدار و با صدای فوق العاده آن می توان به هنگ درام زیبای آرشا نیترات 9 نت کوک DM به ویژه هنگ درام آرشا رنگ مسی 9 نت DM  که رنگ آن خیره کننده است اشاره کرد. با صدایی رویایی و متریال با کیفیت که انتخاب بسیار خوبی برای خرید این ساز برای شروع می باشد.

قیمت هنگ درام

قیمت هنگ درام نسبت به بعضی از سازهای دیگر بیشتر است و سازندگان زیادی هم ندارد و ساخت آن تقریبا مشکل است. البته اگر برای خرید این ساز اطلاعات کافی را نداشته باشید ممکن است یک ساز بی‌کیفیت را با قیمت بالا به شما بفروشند. هنگ درام با فرکانس 440 هرتز از هنگ درام با فرکانس 432 هرتز ارزان‌تر می‌باشد.

بعضی از علاقه مندان چون هنگ درام نو گران است سعی می‌کنند دست دوم آن را تهیه کنند. شما برای اینکه بتوانید هنگ درام خوب را تشخیص دهید نیاز نیست در این ساز تخصص داشته باشید و فقط با کمی تمرین و گوش دادن به صدای آن می‌توانید خوب یا بد بودنش را تشخیص دهید. هنگ درام خارجی بین 1500 تا 3000 دلار یا بیشتر است. اما خوشبختانه در داخل کشور نیز هنگ درام‌های خوبی تولید می‌شود و حدودا بین 10 تا 15 میلیون قیمت دارند.

بهترین برندهای سازنده هنگ درام

بسیاری از دوستانی که در پی یافتن پاسخ این سوال هستند که چه هنگ درامی بخریم، دوست دارند از بهترین برند هنگ درام اطلاع یابند. می‌توان گفت یک هنگ درام خوب حتما توسط برندی معتبر ساخته شده است.

از بهترین برندهای هنگ درام می‌توانیم به برند کیتا، وندا، اکو، آرشا و برندهای خارجی چون Ayasa، Echo Sound Sculpture، PANArt و … اشاره کرد. اگر به دنبال هنگ درام مناسب برای شروع هستید، خرید محصولات این برندها می‌تواند ایده جالبی برای شما باشد.

مشخصات هنگ درام خوب

برای یافتن پاسخ این سوال که چه نوع هنگ درامی بخریم؛ ضروری است شناخت کافی از ویژگی‌های هنگ درام‌های خوب بازار به دست آورید. انتظار می‌رود بهترین هنگ درام دارای ویژگی‌های زیر باشد:

 • به خوبی تیون شده باشد.
 • از صدایی با کیفیت و مانا برخوردار باشد.‌
 • دارای نت‌هایی با کیفیت باشد.
 • توالی نوت‌ها در هنگام ساخت رعایت شده باشد.
 • در پی افزایش شدت ضربه به ساز، میزان صدای تولید شده نیز افزایش یابد.
 • در اثر ضربه به یک نت، نت‌های دیگر صدا تولید نکنند.‌

نکات مهم قبل از خرید هنگ درام

نکات مهم قبل از خرید هنگ درام

نکات مهم قبل از خرید هنگ درام

 • قبل از خرید هنگ درام حدود یک الی دو ماه به این ساز خوب و با دقت گوش دهید، در اینستا و یوتیوب گام‌های مختلف این ساز را با هدفون گوش دهید تا به ظرافت صدای ساز پی ببرید و به تفاوت گام‌ها دقت کنید. البته پی بردن به تیون، داینامیک صداها، ساستین ساز کار ساده‌ای نیست و اگر نیاز به کمک داشتید از یک فرد با تجربه کمک بگیرید.
 • قبل از خرید خودتان ساز را بنوازید و ببینید صدای آن با صداهایی که شنیدید متافوت است یا نه. در صورت امکان از یک فرد با تجربه نیز می‌توانید کمک بگیرید یا اگر گوش خودتان با صدا و نت هنگ درام آشنایی دارد که می‌توانید خودتان نیز تفاوت صدا را احساس کنید.
 • قبل از خرید، سازندگان بازار را بشناسید و در اینستا گرام و یوتیوب فیلم‌های این سازندگان را ببینید.
 • تحقیق در مورد برند: بررسی کنید که برند ساز هنگ درام مورد نظر شما چه شهرتی دارد و چه تجربه‌ای در ساخت این ساز دارد. این کمک می‌کند تا از کیفیت ساز اطمینان حاصل کنید.
 • کیفیت ساخت: موادی که در ساخت هنگ درام استفاده می‌شود، بسیار مهم است. از جنس فلز و روکش‌های استفاده شده برای ساخت این ساز اطمینان حاصل کنید.
 • تنظیمات صدا: هنگ درام‌ها با تنوع زیادی از تنظیمات صدا عرضه می‌شوند. بررسی کنید که آیا تنظیمات صدای ساز مورد نظر شما مناسب نیازهای شما است.
 • قیمت: قیمت هنگ درام‌ها متفاوت هستند. بر اساس بودجه‌ای که در نظر دارید، یک ساز با کیفیت مناسب انتخاب کنید.
 • اندازه و وزن: اندازه و وزن هنگ درام برای حمل و نقل و نگهداری آن مهم است. بررسی کنید که آیا اندازه و وزن ساز مورد نظر شما مناسب است.
 • خدمات پس از فروش: خدمات پس از فروش مانند گارانتی و تعمیرات بسیار مهم هستند. از اینکه برند مورد نظر شما این خدمات را ارائه می‌دهد اطمینان حاصل کنید.

نام سازندگان و گام‌هایی که دوستشان دارید را یادداشت کنید.

 • ابتدا بدانید کدام گام هنگ درام را می‌خواهید چون هنگ درام کوک ثابتی دارد و نمی‌توان گام آن را تغییر داد بنابراین سازی را انتخاب کنید که صدای آن به دلتان بنشیند.
 • تعداد نت در قیمت هنگ درام تاثیر دارد و هرچه تعداد نت‌ها کمتر باشد قیمت آن ارزان‌تر است.
 • با کیفیت بودن صدا در روز اول نشانه خوب بودن هنگ درام نیست و ممکن است هنگ درام ارزان نیز در روزهای اول کیفیت خوبی داشته باشد اما در روزها یا هفته اول از کوک خارج شود.
 • اگر از هنگ درام به خوبی مراقبت شود یک هنگ درام با کیفیت کوک خود را تا مدت طولانی نگه می‌دارد.
 • بهتر است سازی که می‌خرید خدمات پس از فروش داشته باشد.
 • در وب سایت دلشاد موزیک می‌توانید از سازندگان معتبر و با قیمتی مناسب‌تر از سایر فروشگاه‌ها هنگ درام مناسب خود را تهیه کنید و حضوری نیز می‌توانید به فروشگاه ما آمده و ساز خود را تست کنید.
 • مثل سایر کالاها در هنگ درام نیز دلال‌ها به خریداران ظلم کرده و ساز را با قیمتی مضاعف به آن‌ها می‌فروشند. بنابراین از یک فروشگاه معتبر خرید کرده که مستقیم با سازنده در ارتباط است و به قیمت تولید کننده ساز را در اختیار شما قرار دهد.
 • در سایر کشورها هنگ درام تقلبی را با نام halo یا دیگر برندها به اشخاص نا آگاه می‌فروشند در ایران نیز بهتر است از فروشندگان معتبر و با سابقه خرید کرده.
 • از جایی خرید کنید که دسترسی کامل به فروشنده داشته باشید و فقط به پیج اینستاگرام که ممکن است با یک اکانت جعلی اقدام به فروش کنند خرید نکنید.
 • هنگام خرید ساز، آن را خوب نگاه کرده و ببینید زنگ زدگی، خط و خش و ضربه خوردگی نداشته باشد و با نور تلفن خود داخل گو را ببینید و آن را بررسی کنید.
 • با احتیاط ساز دست دوم را بخرید. اینکه مقدار کمی خط و خش داشته باشد تاثیر زیادی بر صدای آن ندارد اما دقت کنید این اثرات عمیق نباشند.

بهترین هنگ درام برای کودکان

یکی از مهم‌ترین نکاتی که در راهنمای خرید هنگدرام تاکید بسیاری روی آن صورت می‌گیرد، خریداری یک ساز هنگ درام مناسب برای کودکان است. اگر می‌خواهید کودک شما هنگ درام را به صورت حرفه‌ای دنبال کند، ضروری است یک ساز مناسب برای او خریداری کنید. اینجا است که پدر و مادرها دائما این سوال را مطرح می‌کنند که هنگ درام خوب چی بخرم؟

هنگ درام آرشا استیل و هنگ درام آرشا تیتانیوم دو‌ مورد از بهترین هنگ درام‌ها برای کودکان محسوب می‌شوند. اگر نمی‌دانید کدام هنگ درام بهتر است؛ با کمک مشاوران ما می‌توانید پاسخ این سوال را بیابید.

هنگ درام خوب چی بخریم؟

با در نظر گرفتن نکات خرید هنگ درام می‌توانید بهترین سازها را برای خود خریداری کنید. از بهترین هنگ درام‌های بازار می‌توانیم به موارد زیر اشاره کنیم:

هنگ درام ارزان چی بخریم؟

اگر با محدودیت بودجه مواجه باشید، احتمالا این سوال در ذهنتان شکل خواهد گرفت که هنگ درام ارزان چی بخریم؟

اگر قصد خرید هنگ درام‌های ارزان قیمت بازار را دارید، ضروری است محصولی را برای خرید انتخاب کنید که کیفیت بالایی نیز داشته باشد. به عبارتی اجازه ندهید، ارزان قیمت بودن محصول مدنظر شما را از توجه به کیفیت غافل کند.‌ در ادامه به معرفی چندین مورد از هنگ درام‌های با کیفیت اما ارزان قیمت بازار خواهیم پرداخت:

هنگ درام از کجا بخرم؟

حالا که راهنمای خرید هنگام درام را تا انتها مطالعه کردید، انتظار می‌رود بتوانید بهترین هنگ درام را برای خرید انتخاب کنید. با توجه به نکات مهم در خرید هنگ درام می‌توانید یک محصول مناسب را برای خرید انتخاب کنید اما بدون کمک گرفتن از یک مجموعه معتبر شانس چندانی برای تجربه خریدی موفقیت‌‌آمیز نخواهید داشت.

توصیه ما به تمامی دوستانی که به دنبال بهترین نوع هنگ درام برای خرید هستند، این است که مجموعه ما را برای ثبت سفارش محصول مورد نظر خود انتخاب کنند. ما در مجموعه دلشاد موزیک با کمک یک تیم حرفه‌ای در تلاشیم تا بهترین و با کیفیت‌ترین سازهای بازار را در اختیار علاقه‌مندان قرار دهیم. اگر به دنبال بهترین مدل هنگ درام با ضمانت اصالت و کیفیت هستید، می‌توانید روی کمک متخصصان ما حساب کنید. ما اینجاییم تا بهترین مدل های هنگ درام را به صورت نقد و اقساطی در اختیار شما قرار دهیم. اگر شرایط خرید نقد را ندارید با انتخاب گزینه اقساطی می‌توانید بدون بهره و ضامن محصول مورد نظر خود را خریداری کرده و هزینه را در 4 قسط بپردازید. ما برای 7 روز مهلت تست در نظر می‌گیریم تا در صورت عدم رضایت از ساز خریداری شده امکان مرجوع کردن را داشته باشید.

اگر نتوانسته‌اید پاسخ این سوال را بیابید که هنگ درام چی بخرم؛ کافی است همین حالا با مشاوران ما تماس بگیرید تا شما را راهنمایی کنند.

سوالات متداول

هنگ درام کوچک بخریم یا بزرگ؟

اگر به دنبال هنگ درامی با صدای ظریف هستید، هنگ درام‌های کوچک گزینه مناسبی برای شما خواهند بود اما چنانچه به دنبال هنگ درام‌های صدا قوی می‌گردید، بهتر است سراغ هنگ درام‌های بزرگ‌تر بروید.

هنگ درام در حالت استاندارد چند نوت دارد؟

هنگ درام در حالت استاندارد دارای یک نوت دینگ و 7 نت معمولی است. جالب است بدانید امروزه سازندگان تعداد نوت‌های هنگ درام را حتی تا 22 نت نیز می‌توانند افزایش دهند.

بهترین هنگ درام برای کودک کدام است؟

هنگ درام آرشا نیتراید بهترین هنگ درام برای کودک محسوب می‌شود.

مقایسه هنگ درام های دلشاد موزیک

-21%
هنگ درام آرشا نیتراید
انتخاب گزینه‌ها این محصول دارای انواع مختلفی می باشد. گزینه ها ممکن است در صفحه محصول انتخاب شوند

هنگ درام آرشا نیتراید مات

قیمت اصلی ۶,۳۰۰,۰۰۰ تومان بود.قیمت فعلی ۵,۰۰۰,۰۰۰ تومان است.

هنگ درام آرشا تیتانیوم هفت رنگ

قیمت اصلی ۶,۵۰۰,۰۰۰ تومان بود.قیمت فعلی ۵,۷۰۰,۰۰۰ تومان است.

هنگ درام آرشا نیتراید Grade A مشکی براق

قیمت اصلی ۱۲,۵۰۰,۰۰۰ تومان بود.قیمت فعلی ۶,۹۰۰,۰۰۰ تومان است.
-21%
هنگ درام آرشا تیتانیوم Grade A
انتخاب گزینه‌ها این محصول دارای انواع مختلفی می باشد. گزینه ها ممکن است در صفحه محصول انتخاب شوند

هنگ درام آرشا تیتانیوم Grade A طرح 1

قیمت اصلی ۱۲,۰۰۰,۰۰۰ تومان بود.قیمت فعلی ۹,۵۰۰,۰۰۰ تومان است.
-15%
خرید قسطی هنگ درام اسلپ Slap سری H - قرمز
انتخاب گزینه‌ها این محصول دارای انواع مختلفی می باشد. گزینه ها ممکن است در صفحه محصول انتخاب شوند

هنگ درام اسلپ Slap سری H

قیمت اصلی ۱۳,۵۰۰,۰۰۰ تومان بود.قیمت فعلی ۱۱,۵۰۰,۰۰۰ تومان است.

 

10 دیدگاه در “راهنمای خرید هنگ درام (معرفی هنگ درام با کیفیت)

 1. ناشناس گفت:

  سلام هنگ درام تیتانیوم هفت رنگ خوبه و قیمت

  1. ادمین دلشاد موزیک گفت:

   سلام روزتون بخیر بله خوبه و تو سری B آرشا بهترین متریالش هست ، قیمت رو داخل سایت نگاه کنید

 2. ناشناس گفت:

  سلام ای هنگ هایی که آگهی کردین رو خودتون قبول دارید به عنوان هنگ خوب؟

  1. ادمین دلشاد موزیک گفت:

   بله قطعا، برای شروع و آموزش تایید شده هستن

  2. ادمین دلشاد موزیک گفت:

   سلام روزتون بخیر بحث قبول داشتن یا نداشتن نیست شما هر میزان بودجه ای داشته باشید ما به همون میزان ساز داریم از پایین تا بالا
   کار ما این هست که ساز سالم (بدون فالشی و گز) بهتون بدیم و از این نظر میتونه خیالتون راحت باشه

 3. ناشناس گفت:

  ببخشید دختر من ۷سالشه به نظرتون خوبه که این سازو یاد بگیره؟

  1. زینب محمدی گفت:

   سلام وقت بخیر اگر علاقه داره به این ساز بله میتونه اموزش ببینه

 4. ناشناس گفت:

  سلام
  ما چند نوته بخریم مناسبه؟

  1. ناشناس گفت:

   سلام راستش من برای خریدش خیلی تحقیق کردم و بنظرم 9 نت برای شروع بهتره

   1. ادمین دلشاد موزیک گفت:

    بله درسته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید