instagram delshad music instagram delshad music
اینستاگرم واتس‌اپ تلگرام آپارات

معرفی سبک‌ های گیتار

معرفی سبک‌ های گیتار

برای اینکه بدانید چه گیتاری را برای نوازندگی انتخاب کنید بهتر است سبک‌های مختلف را بشناسید و بدانید هرگیتار مناسب چه سبکی است تا با توجه به علاقه تان گیتار مناسب خود را انتخاب کنید و با توجه به علاقه تان به یادگیری همان سبک پرداخته و گیتار مناسب را تهیه کنید.پس مقاله معرفی سبک‌ های گیتار میتونه خیلی براتون مفید باشه.

معرفی سبک‌ های گیتار

معرفی سبک‌ های گیتار

معرفی سبک‌ های گیتار

معرفی سبک‌ های گیتار

معرفی سبک‌ های گیتار

سبک‌های معروفی که در ایران رایج است سبک کلاسیک، پاپ و فلامنکو است که از دسته سبک‌های اصلی هستند.

البته در مقاله معرفی سبک‌ های گیتار به اختصار توضیحی راجع به سایر سبک‌های موسیقی (جاز، راک، متال، بلوز و کانتری و…) نیز خواهیم گفت که جز سبک‌های فرعی هستند به جز راک که ازدسته سبک‌های اصلی هستند.یه سوالی که همه دارند اینه که گیتار کلاسیک، گیتار پاپ یا فلامنکو ؟ پس بیایم بررسی کنیم.

گیتار کلاسیک

معرفی سبک‌ های گیتار

معرفی سبک‌ های گیتار

در سال‌های 1750 تا  1820 زندگی قشر متوسط جامعه رو به بهبود بود و موسیقی در انحصار نجیب زادگان نبود و مردم عادی نیز علاقه داشتند موسیقی را بیاموزند یا بشنوند و نت نویسی و ساخت آهنگ به گونه‌ای عامه پسند رواج پیدا کرد.

می‌توان گفت موسیقی پاپ ریشه در سبک کلاسیک دارد. ملودی نوازی وآرپژ نقش اصلی در این سبک دارند و اگر راست دست هستید برای نواختن این سبک گیتار را روی پای چپ قرار داده و با ضربه‌های انگشت به سیم‌ها آن را نواخته. بتهوون، هایدن و موتسارت بزرگ‌ترین موسیقی دانان این دوره بودند.

گیتار فلامنکو

معرفی سبک‌ های گیتار

معرفی سبک‌ های گیتار

سبک فلامنکو در موسیقی اصیل اسپانیایی ریشه دارد و در قدیم گیتار فقط برای رقص و آواز نوعی همراهی کننده بود اما در اوایل قرن دهم گیتار نقش اصلی در این سبک را گرفت و حتی قطعات بی کلام گیتار فلامنکو نیز ساخته شد.

ریتم‌های زیبایی مانند راسگوادو در این سبک وجوددارند که برای نواختن این سبک از هر 4 انگشت دست برای ضربه زدن به سیم‌های گیتار استفاده می‌کنند.

پاکو دلوسیا، اتمار لیبرت، گروه چیپسی کینگز و آرمیک گیتاریسی ایرانی از بزرگان معاصر این سبک هستند.

گیتار پاپ

معرفی سبک‌ های گیتار

معرفی سبک‌ های گیتار

کلمه پاپ  popular به معنی  مردمی و محبوب است در این نوع موسیقی که معمولا با آواز همراه است احساسات به طور ساده به مخاطب منتقل می‌شود.

در این موسقی نوازنده به هر سبکی که بخواهد بنوازد با کمی انعطاف پذیری می‌تواند موزیکی عام پسند ارائه دهد که با احساسات مردم همخوانی داشته باشد.این گیتار را هم با انگشت هم با مضراب می‌نوازند.

سایر سبک‌های گیتار

معرفی سبک‌ های گیتار

معرفی سبک‌ های گیتار

برای نواختن این سبک‌ها گیتار مناسب آن‌ها را باید انتخاب کرد. برای این سبک‌ها گیتار الکتریک و آکوستیک فلزی مناسب است که نواختن آن‌ها اصول خاص خود را دارد.

موسیقی جاز که بداهه نوازی در این سبک اهمیت ویژه‌ای دارد و بسیار تاثیرگذار است این سبک نیز توسط مهاجران آفریقایی که به آمریکا رفتند بیشتر اجرا می‌شد. جاز سرچشمه‌ی سبک‌های جدید مانند متال و راک نیز می‌باشد.

سبک راک سبک سخت و پیچیده‌ای است که با سلیقه و روحیه بعضی افراد جور نیست که حتی اگر همه‌ی الگوهای راک را یاد بگیرید بازهم برای نواختن برخی آهنگ‌ها الگوهای پیچیده انگشتی را اجرا کرد و برای آموزش این الگوها باید حتما راهنما داشت.

بلوز موسیقی اصلی سیاهپوستان آفریقایی است که به آمریکا مهاجرت کرده و این سبک احساس خوبی را به مخاطب منتقل می‌کند.

سبک گیتار کانتری نیز موسیقی محلی یا فولک آمریکا است که محبوبیت زیادی دارد و با گیتار آکوستیک نواخته می‌شود. سبک گیتار الکتریک کانتری که آن را کانتری راک می‌نامند و از سبک‌های جوان پسند است را با گیتار الکتریکی می‌نوازند.

سبک اسلاید که با گیتار آکوستیک نواخته می‌شود برای زیر و بم کردن صدا باید از ابزاری به نام اسلاید استفاده کرد. سبک بومی یا فولک سبک محلی هر منطقه را می‌گویند و در مناطق مختلف باهم متفاوت است.

مقایسه گیتار های دلشاد موزیک

گیتار کلاسیک پیکاپدار مدل ALHAMBRA 3C CW E1

قیمت اصلی ۶۲,۰۰۰,۰۰۰ تومان بود.قیمت فعلی ۵۹,۹۰۰,۰۰۰ تومان است.

گیتار فلامنکو الحمبرا ALHAMBRA 3F

قیمت اصلی ۴۰,۰۰۰,۰۰۰ تومان بود.قیمت فعلی ۳۸,۰۰۰,۰۰۰ تومان است.
پکیج گیتار الکتریک یاماها مدل Yamaha ERG121C
انتخاب گزینه‌ها این محصول دارای انواع مختلفی می باشد. گزینه ها ممکن است در صفحه محصول انتخاب شوند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید