آموزشی

آسونترین ساز هایی که خودآموز میشه یاد گرفت

آسونترین ساز هایی که خودآموز میشه یاد گرفت 1
۲.۸/۵ - (۱۲ امتیاز)

زمانی که تصمیم به یادگیری یک ساز می‌گیری حتما به این فکر می‌کنی که از بین سازها  آسونترین ساز رو انتخاب کنی، تا بتونی در زمان کمتری نوازنده‌ بشی. اما واقعیت اینه که هیچ سازی با عنوان “آسونترین ساز” وجود نداره. سازها بر اساس ویژگی‌های ساخت و نحوه‌ی نواخته شدن دسته‌بندی می‌شن و ویژگی‌های شخصیتی نوازنده تو انتخاب ساز تاثیر زیادی داره، آسون‌ترین ساز برای یادگیری قطعا اون سازی هستش که بهش علاقه داری. علاقه‌ی فرد در نواختن ساز مهم‌ترین عامل برای پیشرفت و لذته. بعضی ساز‌ها رو می‌شه خیلی راحت و بدون پرداخت هزینه‌های کلاس‌های موسیقی توی خونه تمرین کرد و یاد گرفت. لازم نیست خودت رو برای بررسی سختی و آسونی ساز‌ ها گیج کنی. اول از همه سعی کن ساز مناسب خودت رو پیدا کنی که توی این مطلب درباره انتخاب ساز مناسب بر اساس شخصیت و سلیقه و علاقه‌ی هر شخص صحبت کردیم.

برای یادگیری ساز حتما باید خوندن نوت‌ها رو بلد باشی. پس میشه گفت سازی که نت‌خوانی نداشته باشه یا نت خوانی اون کم باشه جزو آسونترین ساز ها به حساب میاد. چون برای کسی که تازه شروع کرده به یادگیری یه ساز جدید، نواختن ساز بدون دانش نت‌ها تقریبا غیرممکن یا خیلی سخته! اگر هیچ ایده‌ای درباره‌ی خوندن نت‌های موسیقی نداری، اینجا می‌تونی قدم به قدم یاد بگیری و برای شروع کار عالیه.

البته  حق داری اول کار گیج بشی، برای همین ما اینجا چند ساز آسون رو معرفی می‌کنیم تا توی انتخابت کمکی کرده باشیم:

پیانو

درسته! پیانو و ساز کیبورد جزو آسوننترین ساز ها هستن. ولی حتما براتون سوال پیش میاد که چرا نوازنده‌ی پیانو شدن مثل رویا می‌مونه. خب پیانو سازی بزرگ، جاگیر و گرونه. قابل حمل نیست و این قضیه شما رو توی تمرین کردن محدود می‌کنه. اما به دلیل گستره‌ی صدای خوبی که داره کافیه با صرف زمان بیشتر و دیدن فیلم‌های آموزشی (که توی اینترنت با یک سرچ کوچیک خیلی راحت پیدا میشن) تمرین کنید و بدون نیاز به کلاس موسیقی یک نوازنده‌ی پیانو بشید.

کلیدهای پیانو به ترتیب کنار هم قرارگرفتن و این به نوازنده‌ی تازه‌کار توی فهم و درک موسیقی خیلی کمک می‌کنه و چون هم‌زمان با فشردن کلیدها میشه تمرکز بیشتری روی خوندن نت داشت این ساز نسبت به ویلون یا هارمونیکا ساز آسون‌تری به حساب میاد.

گیتار

یادگیری نواختن گیتار برای اعتماد به نفس و رشد مهارت‌های اجتماعی عالیه! این ساز هم با کمک دو دست نواخته می‌شه و چشم نوازنده هم‌زمان جای سیم‌ها را دنبال می‌کنه. نگاه کردن به حرکت دست کمک می‌کنه که دست‌ها خیلی سریع‌تر به جای قرارگرفتن سیم‌ها عادت کنن و خیلی زود می‌تونی بدون نگاه‌کردن به ساز، نواختن یک قطعه موسیقی رو یاد بگیری. شاید اول کار، یادگرفتن گیتار سخت به نظر بیاد اما چون این امکان وجود داره که در مدت زمان کمتری با تمرین مستمر نواخت اون رو یاد بگیری پس میشه گفت گیتار هم یکی از آسونترین ساز هاست.

 

آسونترین ساز. موزیک دلشاد

سازهای کوبه ای

سازهایی مثل طبل و دف و … هم جزو آسون‌ترین ساز ها هستن چراکه خیلی ساده هستن و بدون پرداخت هزینه کلاس و با تمرین و تجربه خیلی سریع آموخته میشن، کافیه اول ریتم و ظرافت رو توی نواختن این نوع سازها یاد بگیری. توی این سازها ساخت یک قطعه مشخص از همون اول خیلی سخته ولی با کمی تمرین یادگرفتنش خیلی آسون میشه.

با این وجود سازی برای شما آسونترین ساز میشه که با علاقه و انگیزه و تمرین مستمر برای یادگرفتنش تلاش کنی.

بازگشت بە لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.