instagram delshad music instagram delshad music
اینستاگرم واتس‌اپ تلگرام آپارات

30 موسیقی فیلم برتر تاریخ سینما

30 موسیقی فیلم برتر تاریخ سینما

یکی از عوامل بسیار تاثیر گذار در میزان جذابیت و تاثیر گذاری فیلم های مختلف، موسیقی متن آن هاست. هماهنگ بودن این موسیقی با مضمون کلی فیلم عاملی مهم در تاثیر گذار بودن آن به شمار می رود. بیشتر فیلم هایی که در گروه 30 موسیقی فیلم برتر تاریخ سینما قرار می گیرند، این مورد را به خوبی رعایت کرده اند.

موسیقی متن، نوعی موسیقی است که برای همراهی با فیلم، سریال، بازی و سایر رسانه‌های تصویری ساخته می‌شود. هدف اصلی موسیقی متن ایجاد یک تجربه هماهنگ و غنی تر بین تصویر و صدا است. این نوع موسیقی قادر است احساسات و جوانب نمایشی و داستانی را تقویت کرده و بر جذابیت و اثربخشی آن‌ها تأثیر بگذارد.

30 موسیقی فیلم برتر تاریخ سینما

30 موسیقی فیلم برتر تاریخ سینما

 

30 موسیقی فیلم برتر تاریخ سینما

تاثیرات موسیقی متن بر فیلم به شکل‌های متنوعی صورت می‌گیرد:

 • ایجاد جو و احساسات: موسیقی متن قادر است جوی خاص را در فیلم ایجاد کند. با استفاده از الگوها، آکوردها، سازها و ریتم‌های مختلف، موسیقی متن می‌تواند احساساتی مانند: ترس، شادی، هیجان، غم و تعجب را در تماشاگران به وجود آورد و تجربه تماشای فیلم را تقویت کند.
 • تعیین محل و زمان: موسیقی متن به خوبی می‌تواند مکان و زمان را در فیلم مشخص کند. با استفاده از ملودی‌ها، ریتم‌ها و سازهای مختلف، موسیقی متن می‌تواند محیط و فضای جغرافیایی فیلم را به تصویر بکشد و با ایجاد صداهای خاص، زمان فیلم را تجسم کند.
 • شناسایی و تمایز شخصیت‌ها: موسیقی متن می‌تواند با استفاده از ملودی‌ها و موتیف‌های مشخص، شخصیت‌های مختلف فیلم را شناسایی و تمایز دهد. هر شخصیت می‌تواند دارای یک موسیقی متن خاص باشد که به طور ضمنی به تماشاگران اطلاعاتی درباره شخصیت وی را منتقل کند.
 • تاکید بر وقایع و لحظات کلیدی: موسیقی متن می‌تواند بر وقایع و لحظات کلیدی فیلم تأکید کند. این نوع موسیقی ممکن است با افزایش طراحی صدا، تغییر در ریتم یا افزایش حجم صدا، تماشاگر را به لحظات مهم داستان هدایت کند و تأثیر آن را بر تمرکز و حس تعجب تماشاگر بیشتر کند.

به طور کلی، موسیقی متن ابزاری قدرتمند در دسترس کارگردانان فیلم است که با ایجاد هماهنگی بین تصویر و صدا، تاثیر عمیقی روی تجربه تماشای فیلم می‌گذارد و می‌تواند عواطف، احساسات و جوانب نمایشی داستان را تقویت کند.

ما در این نوشته به معرفی 30 موسیقی فیلم برتر تاریخ سینما می‌پردازیم و درباره هر کدام توضیح می‌دهیم.

 

روانی (Psycho)

فیلم روانی (Psycho)

30 موسیقی فیلم برتر تاریخ سینما – فیلم روانی (Psycho)

آهنگساز این فیلم، برنارد هرمان، آهنگسازی فیلم های شهروند کِین (Citizen Kane) و راننده تاکسی (Taxi Driver) را نیز در کارنامه خود دارد و با آلفرد هیچکاک، علاوه بر این فیلم در فیلم های سرگیجه (Vertigo) و شمال به شمال غربی (North by Northwest) همکاری کرده است.

این اثر برنارد هرمان، همچنان از جدید ترین و هیجان انگیز ترین آثار او شناخته می شود. این آهنگ موتیف نمادین فریاد را یادآور می شود و در سطح بین المللی، آن را صدای اصلی وحشت می دانند.

 

پدر پنچالی (Pather Panchali)

فیلم پدر پنچالی (Pather Panchali)

30 موسیقی فیلم برتر تاریخ سینما – فیلم پدر پنچالی (Pather Panchali)

این فیلم در سال 1955 به آهنگسازی راوی شانکار ساخته شد. یکی از بهترین و بزرگ ترین موسیقیدانان کلاسیک هند راوی شانکار است که قادر بود به روش های مختلفی بنوازد و تغییرات حال و هوای فیلم را به خوبی در اثرش منعکس کند.

گویا شانکار به دلیل این که درست در وسط برنامه فشرده تور قرار داشت، توانست موسیقی فیلم را تنها در 11 ساعت پشت سر هم و در یک جلسه بسازد؛ بنابراین این امر طبیعی است که نتوانست آن را به تنهایی تمام کند؛ در نتیجه برخی از موسیقی ها را بر عهده سوبراتا میترا، فیلمبردار این فیلم قرار داد.

 

یک پرتقال ساعتی (A Clockwork Orange)

فیلم یک پرتقال ساعتی (A Clockwork Orange)

30 موسیقی فیلم برتر تاریخ سینما – فیلم یک پرتقال ساعتی (A Clockwork Orange)

موسیقی متن فیلم یک پرتقال ساعتی، در گروه 30 موسیقی فیلم برتر تاریخ سینما قرار می گیرد. در اواخر دهه شصت وندی کارلوس با Switched-On Bach مشهور شد و توانست جایزه گرمی را ببرد. پس از این که با پینک فلوید در مادر قلب اتمی (Atom Heart Mother) کار کرد، کارگردان استنلی کوبریک، از وندی کارلوس درخواست کرد که با او برای ساخت فیلم یک پرتقال ساعتی همکاری کند. این فیلم از رمان بحث برانگیز آنتونی برگس الهام گرفته است.

 

ماجرا های رابین هود (The Adventures of Robin Hood)

فیلم ماجرا های رابین هود (The Adventures of Robin Hood)

30 موسیقی فیلم برتر تاریخ سینما – فیلم ماجرا های رابین هود (The Adventures of Robin Hood)

این فیلم در سال 1938 به آهنگسازی اریش ولفگانگ کورنگولد ساخته شده است. همکاری این فرد با ارول فلین، کارگردان ماجرا های رابین هود، یکی از خارق العاده ترین موسیقی های سینمای هالیوود را خلق کرده است.

کورنگولد از کشور اتریش و فرزند یک منتقد موسیقی ترسناک است. آهنگسازی بی نظیر این فرد باعث شده است که بیشتر مردم لذت بردن از مشاهده ماجرا های رابین هود را زمانی که در برابر شاهزاده جان مکر نورمن قرار می گیرد، ناشی از احساسات همیشگی، عمیق و خوشایند این آهنگ ها بدانند.

 

الکساندر نوسکی (Alexander Nevsky)

فیلم الکساندر نوسکی (Alexander Nevsky)

30 موسیقی فیلم برتر تاریخ سینما – فیلم الکساندر نوسکی (Alexander Nevsky)

کارگردان الکساندر نوسکی به نام سرگئی آیزنشتاین به همراه سرگئی پروکوفیف آهنگساز محبوب و محترم، در سال 1932 به روسیه بازگشتند. آن ها در آن سال نتوانستند با هم به ساخت فیلم دست ببرند؛ زیرا مقامات فرهنگی استالین به این دو پسر خطا کار اجازه چنین کار هایی را نمی دادند. اما پس از گذشت زمانی، مقامات به همکاری آن ها رضایت دادند.

آن ها حماسه تاریخی قهرمان مردمی قرون وسطی روسیه را به تصویر کشیدند. اثر خلق شده علاوه بر این که در سینمای حماسی آن ها، به یاد ماندنی تلقی می شد، کاری بسیار متفاوت و ویژه از همکاری یک فیلم ساز و آهنگ ساز شمرده می شود؛ زیرا موسیقی آن به گونه ای نبود که ابتدا فیلمی ساخته شود و پس از آن آهنگساز به ساختن موسیقی متن آن اقدام نماید.

 

آسانسوری به سوی قتلگاه (Lift To The Scaffold)

فیلم آسانسوری به سوی قتلگاه (Lift To The Scaffold)

30 موسیقی فیلم برتر تاریخ سینما – فیلم آسانسوری به سوی قتلگاه (Lift To The Scaffold)

 

آهنگساز این فیلم فردی است به نام مایلز دیویس و آن در سال 1958 تولید شده است. این فیلم اولین فیلم بلند لوئیس مال است که در آن دو عاشق قادر نیستند از بازی هایی که سرنوشت برای آن ها رقم زده است، فرار کنند. معشوقه مایلز دیویس او را به این کارگردان معرفی کرد و کارگردان از دیویس خواست که آهنگ سازی فیلم آسانسوری به سوی قتلگاه را متقبل شود.

یک گروه آمریکایی/اروپایی از دیویس حمایت کردند و او این موسیقی جاز را به صورت زنده بر روی سکانس های ساخته شده، بداهه نوازی کرد و باعث شد موسیقی آن از جمله  30 موسیقی فیلم برتر تاریخ سینما محسوب شود. دیویس استودیو را مانند یک ساختمان سیاه و تاریک در نظر می گرفت که آن با فضایی که بر فیلم حاکم است، بسیار متناسب بود.

 

آواز در باران (Singin’ In The Rain)

فیلم آواز در باران (Singin' In The Rain)

30 موسیقی فیلم برتر تاریخ سینما – فیلم آواز در باران (Singin’ In The Rain)

در سال 1952 فیلم آواز در باران (Singin’ In The Rain) به آهنگسازی آرتور فرید و ناسیو هرب براون ساخته شده است. موسسه فیلم آمریکا آن را بهترین فیلم موزیکال کلاسیک تمام دوران ها معرفی می کند. داستان جالب این فیلم به گونه ای است که جین کلی (Gene Kelly) که خود ستاره فیلم های صامت است، گویا حقیقتا صحبت می کند.

 

جدال در نیمروز (High Noon)

فیلم جدال در نیمروز (High Noon)

30 موسیقی فیلم برتر تاریخ سینما – فیلم جدال در نیمروز (High Noon)

 

در فیلم جدال در نیمروز (High Noon) گری کوپر، مارشال بازنشسته ای است که پس از این که با دختری به نام گریس کلی ازدواج می کند، می فهمد که قاتلی که 10 سال پیش از شهر آن ها رفته بود، با گروهش مجددا به آن باز می گردند تا او را بکشند. در حالی که او تنها یک ساعت فرصت دارد که به قطار برسد، متوجه می شود که از اطرافیان او کسی تمایل کمک به او را ندارد. دیمیتری تیومکین آهنگساز این اثر، از موسیقیدانان بزرگ کشور اوکراین است.

 

بلید رانر (Blade Runner)

فیلم بلید رانر (Blade Runner)

30 موسیقی فیلم برتر تاریخ سینما – فیلم بلید رانر (Blade Runner)

مهم ترین عاملی که فیلم بلید رانر (Blade Runner) را به یکی از جذاب ترین فیلم ها و موسیقی آن را در میان 30 موسیقی فیلم برتر تاریخ سینما قرار داده است، موسیقی تپنده ای است که ونجلیس، آهنگساز یونانی آن را نواخته است. موسیقی خارق العاده ونجلیس باعث شده است که صحنه های مرموز این فیلم کلاسیک، پس زمینه ای الهام بخش داشته باشند.

 

زیبایی آمریکایی (American Beauty)

فیلم زیبایی آمریکایی (American Beauty)

30 موسیقی فیلم برتر تاریخ سینما – فیلم زیبایی آمریکایی (American Beauty)

آهنگی که توماس نیومن برای فیلم زیبایی آمریکایی (American Beauty) نواخته است، بعد ها بسیار مورد تقلید دیگران قرار گرفت. او برای این که احساس جدایی شخصیت کوین اسپیسی را به خوبی نشان دهد و به بیننده با زیبایی هر چه تمام تر منتقل کند، از ردیف های تکراری در این اثر بهره برده است. پالت اصلی آهنگ از صدای بسیار واضح پیانو، سیم های بدون صدا، ساز های کوبه ای مبهم قومی به علاوه انواع گیتار و ساز های زهی تشکیل می شود.

 

آتش با من گام بردار (Fire Walk With Me)

فیلم آتش با من گام بردار (Fire Walk With Me)

30 موسیقی فیلم برتر تاریخ سینما – فیلم آتش با من گام بردار (Fire Walk With Me)

دیوید لینچ کارگردان فیلم آتش با من گام بردار (Fire Walk With Me) که در سال 1992 ساخته شده است، از ترکیب و پیوندی که میان صدا و بینایی برقرار می شود، درک بسیار درست و عمیقی دارد. آنجلو بادالامنتی آهنگسازی است که با این کارگردان کار های زیادی ارائه کرده است. این اثر آن ها بسیار زیبا و غم انگیز است و از میان آثار این کارگردان بسیار دست کم گرفته شده است.

 

جادوگر شهر اوز (The Wizard of Oz)

فیلم جادوگر شهر اوز (The Wizard of Oz)

30 موسیقی فیلم برتر تاریخ سینما – فیلم جادوگر شهر اوز (The Wizard of Oz)

موسیقی فیلم جادوگر شهر اوز (The Wizard of Oz) مشهور را هربرت استوارت در سال 1939 نواخته است. موسیقی متن فیلم یک کلیساست و شامل موسیقی کلاسیک ارکستر، مجموعه های جوک باکس پاپ، کلمات گفتاری و جلوه های صوتی می شود.

 

پاریس، تگزاس (Paris, Texas)

فیلم پاریس، تگزاس (Paris, Texas)

30 موسیقی فیلم برتر تاریخ سینما – فیلم پاریس، تگزاس (Paris, Texas)

 

فیلم پاریس، تگزاس در سال 1984 به آهنگسازی رای کودر ساخته شده است. این فیلم در سال 1984 برنده نخل طلای کن شد. کارگردان این فیلم، ویم وندرس، نقش اصلی را به گیتار اسلاید ری کودر داده است. این کارگردان به همراه رای کودر همکاری های دیگری هم داشته است. Buena Vista Social Club از موفق ترین و تاثیر گذار ترین اثر آن هاست.

 

در خدمت سرویس مخفی ملکه (On Her Majesty’s Secret Sevice)

فیلم در خدمت سرویس مخفی ملکه (On Her Majesty's Secret Sevice)

30 موسیقی فیلم برتر تاریخ سینما – فیلم در خدمت سرویس مخفی ملکه (On Her Majesty’s Secret Sevice)

این فیلم در سال 1969 ساخته شده و آهنگ آن را جان بری نواخته است. مضمون موسیقی ای که بری ساخته است بسیار با حضور جیمز باند در فیلم هماهنگ است. ملودی بوق دار به همراه پیچ و دار های غیر منتظره کاملا در ذهن این جمله را تداعی می کند که : بکش یا کشته شو. همه این ها باعث می شوند که او به یکی از محبوب ترین موسیقی های دستگاهی در تاریخ سینما بدل شود.

 

دوگال و گربه آبی (Dougal and the Blue Cat)

دوگال و گربه آبی (Dougal and the Blue Cat)

30 موسیقی فیلم برتر تاریخ سینما – دوگال و گربه آبی (Dougal and the Blue Cat)

دوگال و گربه آبی یک آلبوم گفتاری است که اریک تامپسون، آن را در سال 1972 ساخته است. اثر او یک دنیای کوچک و خنده دار خیالی را که در آن دوگال به همراه دوستانش با گربه پلید و شیطان صفتی رو به می شوند که می خواهد باغ را به رنگ آبی تیره درآورد، به خاطر می آورد.

 

بر باد رفته (Gone With The Wind)

بر باد رفته (Gone With The Wind)

30 موسیقی فیلم برتر تاریخ سینما – بر باد رفته (Gone With The Wind)

موسیقی متن این فیلم مشهور و محبوب را که در سال 1939 تولید شده، مکس اشتاینر خلق کرده است. او طرفدار سبک های رمانتیک بود و با آهنگسازی فیلم های صوتی اولیه مانند کینگ کنگ و اینفورمر، کهن الگوی موسیقی فیلم عصر هالیوود را تداعی می کرد.

 

پدر خوانده (The Godfather)

پدر خوانده (The Godfather)

30 موسیقی فیلم برتر تاریخ سینما – پدر خوانده (The Godfather)

آهنگسازی این حماسه جنایی/خانوادگی را که در سال 1972 تولید شده، نینو روتا بر عهده داشته است. این موسیقی یکی از نامزد های برنده جایزه اسکار شد؛ اما بنا به دلایلی این نامزدی پس گرفته شد. با همه این اوصاف این موسیقی به عنوان تاریخ ساز ترین موسیقی متن تاریخ سینما در نظر گرفته می شود.

 

داستان سمت غربی (West Side Story)

داستان سمت غربی (West Side Story)

30 موسیقی فیلم برتر تاریخ سینما – داستان سمت غربی (West Side Story)

در ابتدا این موسیقی برای تولید یک تئاتر در سال 1957 ضبط شد؛ اما بعد ها به یکی از بهترین و گوش نواز ترین موسیقی های فیلم بدل شد. لئونارد برنشتاین، آهنگساز این اثر ریتم های تند و خشمناک لاتین را برای صحنه های رقص مامبو در ورزشگاه در نظر گرفت که در آن زمان برای یک آهنگساز کلاسیک حرکت بسیار شجاعانه و دور از ذهنی تلقی می شد.

 

اسلید در شعله (Slade In Flame)

اسلید در شعله (Slade In Flame)

30 موسیقی فیلم برتر تاریخ سینما – اسلید در شعله (Slade In Flame)

این فیلم در سال 1974 به نمایش درآمد و آهنگسازی آن را اسلید بر عهده گرفت. این موسیقی متن با موتیف سوزان و پر جنبی و جوشی که دارد با موضوع فیلم بسیار هماهنگ است. دو آهنگ این فیلم تا حدودی موفق محسوب می شوند. این دو آهنگ به نام های «دورِ دور» (Far Far Away) و «چه حسی دارد» (How Does it Feel)، احساس یک درون بینی متفکرانه ای را به آدم القا می کنند.

 

شبِ داوری (Judgment Night)

شبِ داوری (Judgment Night)

30 موسیقی فیلم برتر تاریخ سینما – شبِ داوری (Judgment Night)

میان این فیلم و موسیقی متن آن شکاف عمیقی برقرار است؛ به این معنا که افرادی که موسیقی متن این فیلم را گوش می دهند و می پسندند لزوما خودِ آن را ندیده اند. این فیلم در ژانر اکشن/مهیج و در سال 1993 تولید شده است. موسیقی متن این فیلم همکاری بازیگران رپ و راک را نشان می داد که در آن زمان، امری تازه و تا حدودی جسورانه دانسته می شد.

 

جمعه (Friday)

فیلم جمعه (Friday)

30 موسیقی فیلم برتر تاریخ سینما – فیلم جمعه (Friday)

جمعه در سال 1995 تولید شده است؛ اما از بهترین کمدی های تمام تاریخ به حساب می آید. پیشرفت قهرمانان در این فیلم به کندی صورت می گیرد و موسیقی متن این فیلم به خوبی این مسئله را نشان می دهد.

 

فارست گامپ (Forrest Gump)

فارست گامپ (Forrest Gump)

30 موسیقی فیلم برتر تاریخ سینما – فارست گامپ (Forrest Gump)

بیشتر افراد بر این باوراند ک موسیقی متن این فیلم تنها یک موسیقی متن نیست؛ بلکه نشان دهنده تمام موسیقی های متن سینمای آمریکا در قرن بیستم است. اگر بخواهیم فیلمی را معرفی کنیم که بالا و پایین شدن جامعه آمریکا و جزر و مد آن را به خوبی نمایش دهد، فارست گامپ را معرفی می کنیم. در 40 سال، بهتر است که موسیقی روند مشابه و یکپارچه ای را طی کند و موسیقی این فیلم از عهده آن به خوبی بر آمده است.

 

داستان عامه پسند (Pulp Fiction)

داستان عامه پسند (Pulp Fiction)

30 موسیقی فیلم برتر تاریخ سینما – داستان عامه پسند (Pulp Fiction)

کوئنتین تارانتینو، کارگردان فیلم داستان عامه پسند، بر این باور است که اگر نحوه ساختن موسیقی متن فیلم به درستی صورت بگیرد و از آن به درستی استفاده شود؛ یعنی آن را در صحنه های درستی به کار برد، بخش مهم و جدایی ناپذیر روح فیلم به شمار می رود. موسیقی این فیلم به خصوص موسیقی تیتراژ ابتدایی آن، به عنوان یکی از 30 موسیقی فیلم برتر تاریخ سینما، کاملا با این سخن تارانتینو هماهنگ است.

 

شیر شاه (The Lion King)

شیر شاه (The Lion King)

30 موسیقی فیلم برتر تاریخ سینما – شیر شاه (The Lion King)

احتمال این موضوع بسیار زیاد است که شما و فرزاندانتان پس از دیدن این فیلم به موسیقی بیش از پیش علاقه مند شده باشید. موضوع بسیار جالب این است که شما در هر جای دنیا فریاد بزنید: « Naaaaaziveniiaaaaa babadibabada»، همه می دانند که شما از چه سخن می گویید! موسیقی بی نظیر این اثر است که آن را به فیلمی بدون مرز و جهانی بدل کرده است.

 

عزیز آمریکایی (American Honey)

عسل آمریکایی (American Honey)

30 موسیقی فیلم برتر تاریخ سینما – عسل آمریکایی (American Honey)

موسیقی متن عزیز آمریکایی بسیار متنوع و سرگردان است و می تواند شما را به راحتی در دنیای خود غرق کند. موسیقی متن این فیلم حال و هوای نوجوانی سرخورده را که در گوشه های خراب و کثیف آمریکا سفر می کند، به در خانه ها می رود و مجله می فروشد، به خوبی به تصویر می کشد و به طور کلی نمایانگر تصویری از نوجوانان آمریکا در اواسط دهه 2010 است.

 

گریس (Grease)

گریس (Grease)

30 موسیقی فیلم برتر تاریخ سینما – گریس (Grease)

سرسخت ترین شکاکان و منتقدان نیز هرگاه موسیقی متن این فیلم پخش شود، نمی توانند جلوی خود را بگیرند و همراه آن نخوانند! بیشتر افراد تمام آهنگ های متن فیلم گریس را بی نظیر و جذاب می دانند. از میان آنانا، آهنگ Hopelessly Devoted to You نامزد دریافت جایزه اسکار شد.

 

فیلم ماپت (The Muppet Movie)

فیلم ماپت (The Muppet Movie)

30 موسیقی فیلم برتر تاریخ سینما – فیلم ماپت (The Muppet Movie)

از میان 7 آهنگ این فیلم حقیقتا نمی توان یک مورد را آهنگ اصلی متن این فیلم به حساب آورد؛ زیرا هر 7 مورد از بهترین شاهکار های موسیقی متن تاریخ سینما شناخته می شوند. این فیلم در سال 1979 به نمایش در آمد. به ندرت اتفاق می افتد که افراد پس از شنیدن آهنگ من روزی به آن جا بر می گردم (I’m Going to Go Back There Someday) گریه نکرده باشند.

 

شب های بوگی (Boogie Nights)

شب های بوگی (Boogie Nights)

30 موسیقی فیلم برتر تاریخ سینما – شب های بوگی (Boogie Nights)

کارگردان این فیلم مشهور، پل توماس اندرسون است. تنها پس از گذشت سه دقیقه از شروع این فیلم و گوش دادن به موسیقی متن آن، با توجه به احساسات خالصی که در آن نشان داده شده است، شما به دهه 70 بر می گردید.

 

تاپ گان (Top Gun)

تاپ گان (Top Gun)

30 موسیقی فیلم برتر تاریخ سینما – تاپ گان (Top Gun)

با شنیدن نام این فیلم، بیشتر افراد دو آهنگ منطقه خطر (Danger Zone) از کنی لاگینز و نفس مرا بگیر (Take My Breath Away) از برلین را به یاد می آورند. این دو آهنگ سه مرتبه یا بیشتر در فیلم پخش شده اند و به خوبی مفهوم عشق و هیجان را که مضامین اصلی فیلم محسوب می شوند، در خود گنجانده اند.

 

شاهزاده مصر (The Prince of Egypt)

شاهزاده مصر (The Prince of Egypt)

30 موسیقی فیلم برتر تاریخ سینما – شاهزاده مصر (The Prince of Egypt)

از همان لحظات ابتدایی این انیمیشن، موسیقی آن که با مفهوم فیلم کاملا همسو و هم راستاست، بسیار گرم است و تا لحظات پایانی آن همین روند ادامه می یابد. آهنگ بسیار پر فروش این فیلم به نام وقتی باور می کنی (When You Believe)، از ماریا کری و ویتنی هیوستون در رادیو به عنوان آهنگ های اصلی پخش می شد.

 

جمع بندی

شما ممکن است گاهی با دیدن یک فیلم به این نتیجه برسید که جذاب ترین فیلمی بوده است که تا به حال دیده اید اما ندانید چرا. موسیقی یکی از مهم ترین عوامل جذابیت فیلم هاست که ممکن است گاهی نادیده گرفته شود.

فیلم های «روانی»، «فارست گامپ»، «داستان عامه پسند» و حتی انیمیشن هایی مانند «شیر شاه» و «شاهزاده مصر» جزو 30 موسیقی فیلم برتر تاریخ سینما محسوب می شوند. ما تمام این 30 مورد را در این مقاله بررسی نمودیم.

برای ساخت این موسیقی ها باید نوازندگی سازهای مختلفی را یاد بگیرید و برای یادگیری این سازها نیاز دارید اول یک ساز را تهیه کنید. برای خرید ساز میتونید روی لینک زیر کلیک کنید.

خرید ساز

2 دیدگاه در “30 موسیقی فیلم برتر تاریخ سینما

 1. ریحان بهرامی گفت:

  چه فایده موسیقی فیلم ها رو نزاشتید

  1. hodazhbi گفت:

   خوبیش اینه شما میگردید دونه دونه گوش میدید 🙂

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید