instagram delshad music instagram delshad music
اینستاگرم واتس‌اپ تلگرام آپارات

معرفی بهترین گیتاریست‌های جهان

معرفی بهترین گیتاریست جهان

بهترین گیتاریست ها را وقتی بخواهی ربته بندی کنیم، کار بسیار سختی است؛ زیرا انتخاب کردن از بین آن ها بسیار دشوار است؛ اما تعدادی انگشت شمار از آن ها وجود دارند که تقریبا کل دنیا موافق اند که آن ها اسطوره های زمان خود در نواختن گیتار هستند.

آن ها از افراد دیگر بسیار متمایز هستند و شما نیز سعی نکنید که در ابتدای راه نواختن گیتار مثل آن ها شوید؛ زیرا این کار زمان زیادی را می خواهد و باید بسیار صبور باشید. به یاد داشته باشید که در ابتدای شروع مسیر خود، شما نوازنده بدی به نظر خواهید آمد.

ما در این مقاله به معرفی بهترین گیتاریست ها می پردازیم و به شما تعدادی از آن ها را معرفی می کنیم. در ادامه معرفی 30 گیتاریست برتر جهان با ما همراه باشید.

بهترین نوازندگان گیتار سبک موسیقی راک

همان گونه که می دانید، قطعا بدون وجود گیتار، سبک موسیقی راک اند رول وجود نخواهد داشت.

نوازندگانی که در ادامه معرفی می شوند، از بهترین گیتاریست ها و نوازندگان سبک موسیقی راک و راک اند رول هستند که تا به حال بر روی کره زمین زندگی کرده اند.

1. جیمی هندریکس (Jimi Hendrix)

عکسی از جیمی هندریکس

عکسی از جیمی هندریکس

بدون در نظر گرفتن ژانر موسیقی، جیمی هندریکس همواره اصیل ترین و مبتکر ترین گیتاریست موجود بر روی زمین بوده است و به عنوان بهترین گیتاریست شناخته می شود.

هندریکس با انجام کار های خارق العاده خود، هنجار های موسیقی راک را در هم شکست و موسیقی زمانه خود را به یک مرحله ای بالا تر رساند.

متاسفانه این افسانه، یعنی جیمی هندریکس، در سن 27 سالگی در گذشت و برای همیشه، با گیتار و موسیقی راک خداحافظی کرد.

2. پرینس (Prince)

عکسی از پرینس

عکسی از پرینس

یکی دیگر از نوازندگان خلاق گیتار که باز هم خیلی زود از جمع نوازندگان جدا شد و فوت کرد، شاهزاده بود. شاهزاده بدون شک به عنوان یک نوازنده استثنایی و فوق العاده شناخته می شود؛ اما همواره نواختن گیتار او نادیده گرفته شده است.

دلیل خاص بودن او، کار های عجیب و غریبی بود که برای کنترل کردن صحنه انجام می داد. از دوییدن های یک دفعه ای او گرفته تا نواختن های پیچیده او بر روی صحنه.

او در کنسرتی که در تالار مشاهیر راک در سال 2004 برگزار شد، حرکتی عجیب انجام داد و تمام جمعیت را شگفت زده کرد. او در پایان اجرا، گیتار خود را در هوا پرت کرد و به گونه ای که انگار هیچ اتفاقی نیفتاده است صحنه را ترک کرد.

بسیاری از موسیقی دانان و منتقدان موسیقی معتقدند که شاهزاده پس از مرگ جیمی هندریکس، بزرگ ترین گیتاریست است.

3. ادی ون هالن (Eddie Van Halen)

عکسی از ادی ون هالن

عکسی از ادی ون هالن

یکی از بزرگ ترین ستاره های موسیقی راک کلاسیک، بی شک ادی ون هالن معروف است که نواختن گیتار منحصر به فرد او باعث شد تا به فردی الهام بخش برای نسل بعدی هارد راک و متال تبدیل شود.

ون هالن نه تنها یک نوازنده برتر گیتار بود، بلکه در آهنگ سازی با گیتار نیز استادی تمام معنا بود که این توانایی او باعث شد تا آلبوم هایی بی نظیر را در دهه 70 و 80 تولید کند و فروش هایی میلیونی را در کارنامه کاری خود ثبت کند.

4. برایان می (Brian May)

عکسی از برایان می

عکسی از برایان می

برایان می از گروه بسیار معروف و افسانه ای کوئین، نام او گاهی به عنوان یکی از بزرگان نواختن گیتار در دسته برترین گیتاریست ها فراموش می شود.

شاید به خاطر این است که در گروه کوئین، شناخته شده ترین فرد همواره فردی مرکوری افسانه ای بوده است. از کار های بی نظیر او می توان به این اشاره کرد که او نواختن گیتار را تبدیل به یک حرکت نمادین کرد و جنبش پانک راک را برای اولین بار راه اندازی کرد.

او اولین کسی بود که پس از ایجاد یک مجموعه حماسی، بر روی صحنه، گیتار خود را نابود کرد. بدیهی است که او با ترک نسل من شناخته می شود؛ اما بلوز تابستانی نیز، جایگاه ویژه او را در نواختن گیتار به خوبی نشان می دهد.

اگر این قطعه را تا به حال نشنیده اید، پیشنهاد می کنم که خود را به یک لیوان چای و یا قهوه دعوت کنید و از شنیدن این قطعه پر فراز و نشیب و نواختن دیوانه وار گیتار برایان می لذت ببرید.

5. چاک بری (Chuck Berry)

عکسی از چاک بری

عکسی از چاک بری

چاک بری همواره ترکیبی از مهارت و نمایش بوده است که این ویژگی اش، او را از دیگر نوازندگان متمایز می کند. او در ابتدا به عنوان یک نوازنده جاز شروع به کار کرد.

اما چندی طول نکشید که به ساخت موسیقی راک و بلوز پرداخت و خود را به یکی از بزرگ ترین آرتیست های این سبک تبدیل کرد.

چاک بری در آن زمان، مدافع حقوق سیاه پوستان بود و کلوپ های سفید پوستان همواره با او بد رفتاری می کردند و به او آسیب های زیادی می رساندند.

6. جیمی پیج (Jimmy Page)

عکسی از جیمی پیج

عکسی از جیمی پیج

بدون شک پیج یکی از افراد بزرگ و تاثیر گذار در نواختن زنده گیتار است. جیمی پیج استادی بزرگ در ریف بود و الهام بخشی بزرگ برای تمام دوست داران سبک موسیقی راک اند رول.

در دهه 1970 ما شاهد حضور بسیاری از بزرگان نوازندگی گیتار بودیم؛ اما جیمی پیج به عنوان یکی از برترین ها و اصلی ترین نوازندگان آن زمان در یاد ها ماندگار شد.

او نه تنها مانند یک اسطوره و قهرمان آکورد ها را سریعا تغییر می داد بلکه پویایی را نیز به خوبی می فهمید و از آن استفاده می کرد.

7. جف بک (Jeff Beck)

عکسی از جف بک

عکسی از جف بک

جف بک در دهه 80 میلادی خطری پر ریسک را به جان خرید و از سبک موسیقی بلوز که در آن بسیار خبره بود، وارد سبک موسیقی راک، جاز و الکترونیک شد و در راک، تبدیل به پادشاه راک روان گردان شد.

او در ادامه کارنامه کاری خود با بزرگانی همچون میک جگر، تینا ترنر و راد استوارت همکاری کرد و به لطف تکنیک عجیب غریب و ملودی های بی نقصش، به عنوان یک گیتاریست، تمام مرز ها را جا به جا کرد و تبدیل به یکی از بهترین گیتاریست های دوران خود شد.

بهترین نوازندگان گیتار سبک موسیقی بلوز

نوازنده های گیتار در سبک موسیقی بلوز، به خوبی می توانند مقیاس های اصلی را بنوازند و هنگام تک نوازی، همه را غرق در کار خود کنند. آن ها می دانند که چگونه آکورد های خود را تغییر دهند تا مخاطبان آن را در وجود خود حس کنند و از آن لذت ببرند.

1. بی بی کینگ (B.B. King)

عکسی از بی بی کینگ

عکسی از بی بی کینگ

جان لنون، رهبر گروه افسانه ای بیتلز، در مصاحبه ای آرزو می کند که کاش می توانست مانند بی بی کینگ بنوازد.

بی بی کینگ تکنیک بسیار پیچیده ای را در موسیقی هایش استفاده می کرد که باعث می شد تا در تک نوازی های ساده، صدا های بسیار پیچیده ای به گوش برسد.

2. اریک کلاپتون (Eric Clapton)

عکسی از اریک کلاپتون

عکسی از اریک کلاپتون

اریک کلاپتون نوازنده ای بسیار بزرگ و مورد احترامی است که کارنامه کاری بسیار جذابی دارد. او تنها کسی است که توانسته است برای سه دفعه، به تالار موسیقی مشاهیر راک اند رول دعوت شود.

ادی ون هالن که در بالا به کارنامه او اشاره کردیم، کلاپتون را مهم ترین و تاثیر گذار ترین عامل در پیشرفت خود می بیند.

کلاپتون با قدرتی که در اختیار داشت می توانست یک نت ریشه را بگیرد و آن را تبدیل به یک ملودی انفرادی باور نکردنی و شگفت آور تبدیل کند.

پیشنهاد می کنم که حتما نواختن او را در اجرای زنده «من به کلانتر شلیک کردم» تماشا کنید و از مهارت بسیار بالای او لذت ببرید و غرق در تکنیک بی نظیر او شوید.

3. جان مایر (John Mayer)

عکسی از جان مایر

عکسی از جان مایر

حضور جان مایر در این لیست فقط به خاطر سوپر استار بودن او در سبک موسیقی پاپ و بلوز نیست، بلکه توانایی بسیار بالای او در دیوانه کردن جمعیت کنسرت نیز دلیلی برای متفاوت بودن او از دیگران است.

قطعا مایر چندین اهنگ پاپ در کارنامه خود دارد که نوازندگی گیتار او را برجسته نمی کند. با این حال، چه مایر را دوست داشته باشید و چه از او متنفر باشید، او یکی از بهترین گیتاریست های این نسل است.

نمونه ای از نواختن های سولو او، آخرین آلبوم او با نام Sob Rock است که آلبومی بی نظیر به شمار می رود و شما را با طیف گسترده ای از سولو نوازی همراه می کند. یکی از ویژگی های مورد علاقه افراد راجع به نوازندگی جان مایر، سادگی آن است.

هرچند که ممکن است این نوع سبک را از اریک کلاپتون دزدیده باشد؛ اما تک ‌نوازی او در قطعه «همه چیزی که می خواهم این است که با تو باشم» می تواند نمونه ای عالی برای مثال زدن باشد.

با این حال، تک ‌نوازی جذاب «رقص آهسته در اتاق سوزان» را به شما پیشنهاد می کنم.

4. استیوی ری وان (Stevie Ray Vaughan)

عکسی از استیوی ری وان

عکسی از استیوی ری وان

استیوی ری وان با همکاری گروه دابل تروبل (Double Trouble) شروع به کار کرد؛ اما طولی نکشید که به یکی از بهترین و معتبر ترین نوازندگان گیتار استودیو تبدیل شد.

او در درجه اول یک نوازنده ضعیف بود؛ اما استعداد خارق ‌العاده ‌اش به او این اجازه را داد تا بر تمام ژانر های گیتار تسلط پیدا کند و او را به طرز خطرناکی به نوازنده ای همه ‌کاره تبدیل کند.

بهترین نوازندگان گیتار جاز

هیچ چیزی پیچیده تر از تسلط بر گیتار جاز نیست. هنرمندان زیر بهترین گیتاریست هایی هستند که به بهترین شکل می نوازند.

1. پت متنی (Pat Metheny)

عکسی از پت متنی

عکسی از پت متنی

پت متنی بزرگ یکی از بهترین هنرمند هاست. تکنیک نوازندگی او بدون عیب و نقص و موسیقی او نفس گیر است. او بیشتر به خاطر آثار جاز تلفیقی ‌اش شناخته می ‌شود.

او با استفاده از افکت هایی که صدای گیتارش را شبیه به یک سینت سایزر می کرد، سولو های شگفت ‌انگیزی خلق می کرد که همه را دیوانه خود می کرد.

در طول سال ها، متنی 20 جایزه گرمی جمع آوری کرده است! امروز، او یکی از مترقی ترین نوازندگان جاز روی کره زمین و الگوی بسیاری از افراد است.

2. وس مونتگومری (Wes Montgomery)

عکسی از وس مونتگومری

عکسی از وس مونتگومری

وس مونتگومری با کناره های انگشت شصت خود، به گونه ای می نواخت که همه مجذوب او می شدند. همچنین او در تک نوازی های خود حرکاتی خارق العاده می کرد که صدای جازی زیبا و بی نظیری به ساز او می داد.

مونتگومری می توانست به عنوان یک نوازنده گیتار در سبک جاز، از هارد باپ تا فیوژن، همه و همه را به بهترین شکل انجام دهد؛ اما بیشتر شهرت او به دلیل موسیقی های پاپ خود در اواسط دهه 1960 حاصل شد.

3. (Django Reinhardt)

عکسی از Django Reinhardt

عکسی از Django Reinhardt

جانگو راینهارت یک پدیده به تمام معنا بود. او یکی از بزرگ ترین و برجسته ترین نوازندگان گیتار در سبک جاز بود که توانایی بی نظیر او در نواختن گیتار او را به آمریکا کشاند.

اگر می خواهید بهترین کار او را گوش دهید، به سراغ آهنگ Minor Swing و یا Swing 42 بروید. امروزه چندین جشنواره در سراسر دنیا برگزار می شود که جانگو نام دارند و در آن ها حضور این افسانه جشن گرفته می شود و از او قدر دانی می شود.

بهترین نوازندگان گیتار در دیگر سبک ها

ما در این بخش، بهترین گیتاریست هایی را آورده ایم که به ژانر های مختلف تعلق دارند و جزء برترین ها هستند. تا پایان مقاله همراه ما باشید:

1. جورج بنسون (George Benson)

عکسی از جورج بنسون

عکسی از جورج بنسون

هوش موسیقی جورج بنسون به او اجازه داد تا هنجار های موسیقی جاز را توسعه دهد و به نوعی کار هایی خلاقانه و نوین اجام دهد.

او در سال 1977 برای بهترین اجرای موسیقی پاپ، برنده جایزه گرمی شد.

2. جورج هریسون (George Harrison)

عکسی از جورج هریسون

عکسی از جورج هریسون

جورج از کسانی بود که در رده های بسیار بالای نواختن گیتار قرار داشت و ریف هایی که او می نواخت، به خوبی در ذهن ماندگار می شد.

او دقیقا می دانست چه کاری را برای خلق یک موسیقی تمام عیار و بی نقص انجام دهد.

3. ینگوی مالمستین (Yngwie Malmsteen)

عکسی از ینگوی مالمستین

عکسی از ینگوی مالمستین

ینگوی پدر سبک متال نئوکلاسیک و یک نوازنده کاربلد و خود آموخته بود که دیوانه وار عاشق کارش بود. او در کودکی کشور خود، یعنی سوئد را ترک کرد تا به ایالات متحده برسد و یکی از بزرگ ترین نوازنده های گیتار شود.

او فقط یک نوازنده متال خارق العاده نبود؛ بلکه سطح بالایی از دانش موسیقی را با خود به همراه داشت و این به او کمک کرد تا در سال 1997 اولین آلبوم تماما کلاسیک خود را تولید و منتشر کند.

4. چت اتکینز (Chet Atkins)

عکسی از چت اتکینز

عکسی از چت اتکینز

کسی که با نام مستعار مستر گیتار شناخته می شود؛ چت اتکینز است.

او از نظر تکنیک بسیار جلو تر از زمانه خود بود، به طوری که در دهه های 1950 و 1960 آلبوم هایی را منتشر کرد که تا آن زمان تولید نشده بودند و این آلبوم ها باعث شدند تا او تور هایی را در سراسر دنیا برگزار کند.

5. کیت ریچاردز (Keith Richards)

عکسی از کیت ریچاردز

عکسی از کیت ریچاردز

شاید بتوان گفت که هیچ چیزی در دنیا، جذاب تر از ریف های پشت قطعه «رضایت» از رولینگ استونز نیست که کیت ریچاردز آن را زنده کرده است و به آن روح بخشیده است. او یک نوازنده فنی نیست.

اما نحوه نواختن او بر احساسات شنونده تاثیر زیادی می گذارد. او در استفاده از کوک های خاص مهارت بسیار زیادی دارد.

6. دیوید گیلمور (David Gilmour)

عکسی از دیوید گیلمور

عکسی از دیوید گیلمور

یکی از برترین آرتیست ها و نوازنده های گیتار در دنیا که از بریتانیا آمده است، قطعا دیوید گیلمور است که به عنوان نوازنده اصلی گیتار گروه پینک فلوید از او یاد می شود.

او همواره تک نوازی های حیرت انگیز با صدایی متمایز از دیگران را به اجرا می گذاشت.

7. استیو وای (Steve Vai)

عکسی از استیو وای

عکسی از استیو وای

اگر در دنیا، جایزه ای برای بهترین مهارت فنی گیتار وجود داشت، شک نکنید که استیو آن را به راحتی هرچه تمام تر، به خانه می برد. تکنیک استیو وای هر بیننده ای را تحت تاثیر قرار می دهد.

او بعدا جایگزین ینگوی مالمستین در آلکاتراز شد.

8. دوان آلمن (Duane Allman)

عکسی از دوان آلمن

عکسی از دوان آلمن

رولینگ استونز که به طور دوره ای، گیتاریست های تمام دوران ها رتبه بندی و رده بندی کرد، دوان آلمن را پس از هندریکس در رتبه دوم قرار داد.

او گیتاریست اصلی گروه «برادران آلمن» بود و در سبک بلوز راک یکی از بهترین نوازندگان گیتار بود.

9. کوری وانگ (Cory Wong)

عکسی از کوری وانگ

عکسی از کوری وانگ

کوری به وضوح یکی از برجسته ترین و بهترین گیتاریست های دنیا در نوازندگی ریتم است. او در مصاحبه ای گفت: همه دوست دارند که یک نوازنده اصلی در گروه خود باشند.

اما اگر یک نوازنده فعال بشوید، بدانید که ۹۵ درصد آن در ریتم خلاصه می شود!

10. استیون ون زاند (Steven Van Zandt)

عکسی از استیون ون زاند

عکسی از استیون ون زاند

او که با نام مستعار استیو کوچولو شناخته می شد، نوازنده اصلی گیتار گروه استریت باند بود و به عنوان یک نوازنده برتر در صنعت موسیقی  از او یاد می شود.

او یکی از بهترین گیتاریست ها بود ولی هیچ وقت آنطور که باید، از او تقدیر نشد.

11. ادی هیزل (Eddie Hazel)

عکسی از ادی هیزل

عکسی از ادی هیزل

اگر نمی دانید که بهترین گیتاریست در ژانر فانک کیست، باید به شما بگویم که ادی هیزل را در ذهن خود جای دهید.

او از سال ۱۹۶۰ شروع به ایجاد موسیقی فانک کرد و این کار را تا زمان مرگش در سال ۱۹۹۲ ادامه داد.

افتخارات بهترین گیتاریست ها

می توانید از هر نوازنده ای که به آن علاقه دارید، نواختن گیتار را یاد بگیرید؛ اما نمی توانید که این نوازندگان اسطوره ای را نادیده بگیرید:

1. مالکوم یانگ (Malcolm Young)

عکسی از مالکوم یانگ

عکسی از مالکوم یانگ

مالکوم یانگ یکی از گیتاریست هایی است که کمتر کسی به او توجه کرده است. او ریتم گیتار را به خوبی می شناسد. او ترانه سرا و بهترین گیتاریست اصلی گروه راک ای سی/دی سی بود.

این گروه یک گروه راک اند رول است که مالکوم با برادرش آن را ایجاد کرد.

2. بادی هالی (Buddy Holly)

عکسی از بادی هالی

عکسی از بادی هالی

بادی هالی که به رفیق شفیق معروف است، با الهام گرفتن از موسیقی گاسپل و کانتری، تبدیل به یکی از بزرگ ترین پیشگامان عرصه راک اند رول شد.

او از کودکی ویولن و پیانو نیز می نواخت و بر افرادی مانند جان لنون تاثیر زیادی داشت. او در سقوط هواپیما کشته شد.

3. لس پل (Les Paul)

عکسی از لس پل (Les Paul)

عکسی از لس پل (Les Paul)

لس پل فقید تنها گیتاری به نام خود داشت که به عنوان یکی از بزرگ ترین و بهترین نوازندگان گیتار موجود در جهان امروزه باقی مانده است.

و همین یک موضوع باید به شما بگوید که چقدر این فرد، ارزشمند و بزرگ است و در دسته اسطوره های نواختن گیتار قرار دارد.

4. کارلوس سانتانا (Carlos Santana)

عکسی از کارلوس سانتانا

عکسی از کارلوس سانتانا

لحن و نوع موسیقی سانتانا به گونه ای است که آن را با تبر، بر روی ذهن هر کسی که به آن گوش بدهد حک می کند.

و از آن به بعد، هر موقع که صدای نت های آن را بشنود به یادشان خواهد آمد که این صدای افسانه ای به کارلوس سانتانا فقید تعلق دارد.

5. (Billie Joe Armstrong)

عکسی از Billie Joe Armstrong

عکسی از Billie Joe Armstrong

آخرین نفر از این لیست بلند بالای بهترین گیتاریست ها، کسی نیست جز بیلی جو آرمسترانگ دوست داشتنی. او به دلیل مهارت بسیار شگفت آورش در گیتار شناخته نمی شود؛ اما در بسیاری از محافل موسیقی فردی ارزشمند و مورد احترام است. او موسس، خواننده و گیتاریست گروه گرین دی است.

گیتار اصل کجا بخریم؟

اگر شما هم رویای تبدیل شدن به یک گیتاریست حرفه ای را در سر می‌ پرورانید، اولین قدم این است که یک گیتار خوب خریداری کرده و آموزش را هر چه سریع‌ تر آغاز کنید.

خریداری یک گیتار اصل و با کیفیت انگیزه شما برای تبدیل شدن به یک گیتاریست حرفه ای را چندین برابر خواهد کرد اما سوالی که مطرح می‌ شود این است؛ گیتار اصل از کجا بخریم؟

با اینکه مجموعه های بسیاری وجود دارند که در زمینه خرید و فروش انواع گیتار فعالیت دارند اما متاسفانه باید بگوییم در بسیاری از مواقع افراد هنگام خرید گیتار با چالش رو به رو خواهند شد و نمی توانند یک مجموعه معتبر را برای خرید انتخاب کنند. ما به تمامی دوستانی که قصد خرید گیتارهای با کیفیت بازار را دارند، توصیه می کنیم که دلشاد موزیک را برای خرید انتخاب کنند. چرا که در دلشاد موزیک یک تیم حرفه ای در حال فعالیتند تا بهترین گیتارها را در اختیار مشتریان قرار دهند.

مناسب بودن قیمت محصولات دلشاد موزیک، تضمین اصالت و کیفیت، امکان خرید اقساطی و فرصت تست 7 روزه محصولات تقاضا برای ثبت سفارش از این مجموعه را چندین برابر کرده است.

اگر شما نیز دوست دارید یک گیتار خوب و حرفه ای خریداری کنید، بهتر است وقت را تلف نکرده و محصول مورد نظر خود را هر چه سریع تر سفارش دهید.

جمع بندی

امید است که این مقاله به شما در شناختن بهترین گیتاریست ها کمک کرده باشد تا بفهمید که چقدر آن ها افسانه ای هستند و کار های بزرگی را در زمینه و عرصه خود، برای پیشرفت موسیقی انجام داده اند.

از هندریکس بزرگ و دوست داشتنی، تا بیلی جو آرمسترانگ، همه و همه مورد احترام هستند و هر جا که اسم آن ها باشد، آن فضا پر از احترام به آن ها خواهد شد.

در همه جای دنیا این افراد به عنوان کسانی به حساب می آیند که بسیار تاثیر گذار هستند و کار های بسیار بزرگی را با سختی بسیار انجام داده اند. از هنجار شکنی های مختلف تا شکستن تابو های بزرگ با یک قطعه موسیقی.

امید که با این افراد بزرگ و برتر به خوبی آشنا شده باشید و از این مقاله لذت هرچه تمام تر را برده باشید. باز هم به شما می گویم که به پیشنهادات من در این لیست گوش فرا دهید و قطعه هایی را که به شما معرفی کرده ام در کنار یک لیوان چای، با آرامش گوش دهید و از روز یا شب خود لذت ببرید.

سوالات متداول

آیا در سن بالا هم می توان گیتار یاد گرفت؟

یادگیری گیتار هیچ محدودیتی ندارد. شما در هر سنی می توانید گیتار یاد بگیرید.

بهترین برند گیتار برای افراد مبتدی کدام است؟

یاماها، بهترین برند گیتار برای افراد مبتدی است.

هزینه گیتار را چه فاکتورهایی مشخص می‌ کند؟

هزینه گیتار را فاکتورهایی مانند برند سازنده، اندازه، حرفه ای یا مبتدی بودن ساز، ویژگی های ساز و مجموعه منتخب برای خرید مشخص می کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید