support
اینستاگرم واتس‌اپ تلگرام آپارات
آموزش موسیقی به کودکان

آموزش موسیقی به کودکان

امتیاز دهید

برای آموزش موسیقی به کودکان، می توان از راه های مختلفی وارد شد. می توان ابتدا آن ها را با ساز مورد علاقه شان آشنا کرد و سپس کم کم موارد و نکات مهم را در مورد ساز به آن ها یاد داد. برای آموزش موسیقی به بچه ها، می توان از کتاب ها و وسایل کمک آموزشی کمک گرفت. ما در این مقاله برخی از بهترین وسایل کمک آموزشی موسیقی کودکان را نام برده ایم تا به کمک آن ها بتوانید موسیقی را به فرزندان خود یاد بدهید.

 

بهترین کتاب های کمک آموزشی

کتاب ویولن آسان برای کودکان لری نیومن جلد اول و دوم

کتاب ویولن آسان برای کودکان لری نیومن جلد اول و دوم

یکی از بهترین راه ها برای آموزش موسیقی به کودکان، استفاده از کتاب های کمک آموزشی مناسب است. یکی از کتاب های بسیار خوب بازار برای آموزش ویولن به کودکان، کتاب ویولن آسان برای کودکان است. این کتاب توسط لری نیومن نوشته و در دو جلد تالیف شده است. در این کتاب شیوه های آموزشی نوین و معاصر قرار داده شده است.

برای آموزش موسیقی به کودکان، این کتاب را می توان مناسب ترین کتاب موجود دانست. زیرا شیوه های گفته شده در این کتاب بسیار آسان و در عین حال جذاب و نوین است و کودکان را به یادگیری بهتر ساز تشویق می کند. کودک به کمک این کتاب می تواند به آرامی با مسائل تئوری و عملی ساز آشنا شود و در مورد آن ها یاد بگیرد.

هدف اصلی این کتاب، این است که کودک ابتدا بتواند ساز خود را شناسایی کند تا بتواند بعد از شناسایی ساز موسیقی بنوازد.

یکی از نکات بسیار مهمی که در این کتاب به آن توجه شده، به کار گیری شیوه های نوین در کنار شیوه های قدیمی آموزش است. در آموزش موسیقی به کودکان در شیوه های قدیمی بیشتر تمرکز بر این بوده است که کودک فقط موارد تئوری را یاد بگیرد و بعد از آشنایی با آن ها، آرشه را در دست بگیرد و با زاویه درست ویولن بنوازد. به همین خاطر شیوه های قدیمی، از موارد بسیار مهمی مانند روانشناختی کودک، وضعیت کیفی ساختار های ذهنی کودک، ارتباط موسیقی با مفاهیم ریاضی و به طور کلی نحوه آموزش ساز بر اساس سن و تحول فکری کودک غافل بوده اند.

اما بر خلاف شیوه های قدیمی، این کتاب برای آموزش موسیقی به کودکان، کاملا به این موارد توجه دارد. در این کتاب به قسمت های بسیار مهمی مانند اوزان و ترکیب های قطعات، رابطه کشش ها و سکوت ها توجه و در مورد آن ها صحبت شده است.

این کتاب در حال حاضر توسط مجید وطنیان ترجمه شده است. کتاب در دو جلد منتشر شده که هر جلد دارای ۵۶ صفحه است. کتاب ویولن آسان برای کودکان توسط نشر نای و نی منتشر شده است و در بازار به فروش می رسد.

کتاب گل پونه ها جلد یک

کتاب گل پونه ها جلد یک

برای آموزش موسیقی به کودکان، یکی دیگر از کتاب های بسیار خوب برای شروع آموزش، کتاب گل پونه ها است. این کتاب شامل قسمت های زیر می شود :

میزان های سه ضربی

میزان های دو ضربی

سکوت گرد

سکوت سفید

سکوت سیاه

الفبای لاتین موسیقی

صدای قوی و ضعیف

فاصله

خط اتحاد

تمرین شنوایی

تمرین وزن

میزان های چهار ضربی

 

کتاب دوره آسان برای پیانو و ارگ جلد دوم

کتاب دوره آسان برای پیانو و ارگ جلد دوم

این کتاب را می توان یکی از مناسب ترین کتاب های کمک آموزشی برای یاد دادن پیانو به کودکان دانست. کتاب دوره آسان، برای آموزش موسیقی به کودکان به خصوص کودکانی که به ساز پیانو علاقه دارند بسیار مناسب است. کتاب نام برده شده برای کودکان مبتدی که تا به حال با پیانو کار نکردند نیز مناسب است. یعنی در واقع این کتاب با شروع کردن از پایین ترین سطح، می تواند نواختن پیانو را از پایه به کودکان آموزش دهد.

از مزایای کتاب دوره آسان برای پیانو و ارگ می توان به دوره های کامل همراه با تصاویر گویا و جذاب برای کمک به فهم آموزشی مطالب نام برد. علاوه بر وجود عکس های جذاب، این کتاب تمرین هایی را برای مرور کردن مطالب و یادگیری بهتر آن ها قرار داده است.

کتاب نام برده شده برای آموزش موسیقی به کودکان مناسب است و می تواند به فرزند شما کمک کند تا در زمینه یادگیری ساز پیانو بسیار بهتر و موفق تر عمل کند. کتاب دوره آسان شامل قسمت های زیر می شود:

 

یادآوری مطالبی که در جلد اول آموخته ایم

نت های چنگ در میزان ۲/۴

نت های چنگ در میزان ۳/۴

نت های چنگ در میزان ۴/۴

نت های ” سی” و “ر” با استفاده از خط اضافه

مرور درس های گذشته

تمرین

علامت “دیز”

علامت “بمل”

علامت سرکلید گام فا ماژور

علامت سر کلید گام سل ماژور

تمرین

تمرین روی نت های جدید

مرور درس های گذشته

تمرین

دو نوازی نت های جدید

مرور درس های گذشته

علامت بکار

مرور درس های گذشته

آکورد های شکسته

تمرین

دونوازی نت های جدید

مرور درس های گذشته

تمرین

دو نوازی آکوردهای دو صدایی

آکورد های دو صدایی در سل ماژور

آکورد های دو صدایی در دو ماژور

آکورد های سه صدایی با باس ثابت در دو ماژور

آکورد های سه صدایی با باس ثابت در فا مازور

آکورد های سه صدایی  با باس ثابت در سل ماژور

تمرین

مرور درس های گذشته

آکسان

چند دو نوازی برای تمرین

توضیحات

گواهی نامه

 

کتاب آموزش مقدماتی ویولونسل جلد اول

کتاب آموزش مقدماتی ویولونسل جلد اول

 

کتاب نام برده شده، یکی از کتاب های بسیار خوب و محبوب بازار است که برای آموزش موسیقی به کودکان نوشته شده است. این کتاب برای آموزش ساز ویولونسل به کودکان نوشته شده است و می تواند به خوبی کودکان را با این ساز آشنا کند و نحوه نواختن ساز را به آن ها یاد دهد. کتاب آموزش مقدماتی ویولنسل برای همه ی گروه های سنی به خصوص کودکان و نوجوانان مناسب است.

جمع بندی

آموزش موسیقی به کودکان، می تواند کاری بسیار سخت و طاقت فرسا باشد. به همین خاطر استفاده از وسیله های کمک آموزشی مانند کتاب ضروری است. ما در این مقاله برخی از بهترین کتاب های کمک آموزشی که می توانید از آن ها برای آموزش ساز و موسیقی به کودکان استفاده کنید را نام بردیم و در مورد آن ها توضیح دادیم.

شما می توانید جهت گرفتن مشاوره و یا خرید آنلاین محصول مورد نظر خود با مجموعه دلشاد موزیک ارتباط برقرار کنید. برای این کار می توانید با شماره ۳۳۹۳۸۴۸۷-۰۲۱ تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.